Mnoho ľudí sa v súčasnej dobe stretáva s nezdravo vysokou hladinou stresu, ktorý bohužiaľ nevie nijako odbúravať. To je pochopiteľne zle, pretože akonáhle nedokážete efektívne relaxovať, skôr alebo neskôr sa u vás objavia nemalé zdravotné problémy.

Pritom stačí aspoň raz za rok vyraziť na wellness do preslávených termálnych kúpeľov. Nemusíte kvôli tomu jazdiť príliš ďaleko, pretože jednou z najlepších destinácií je Podhájska.

Kde sa Podhájska nachádza?

Obec Podhájska sa nachádza na juhozápade Slovenska, teda relatívne blízko k hraniciam s Českou republikou. To je možno jeden z dôvodov, prečo je táto destinácia u tuzemských turistov tak obľúbená. Druhým významným faktorom je prítomnosť termálnych kúpeľov, ktoré sa tu nachádzajú už od roku 1973.

Za takto dlhú dobu pochopiteľne prešiel celý areál významnou rekonštrukciou a premenou, takže teraz ide o jedny z najlepších termálnych kúpeľov na celom Slovensku. V súčasnej dobe v Podhájskej nájdete 9 bazénov, niekoľko tobogánov a samozrejme relatívne veľké množstvo menej či viac luxusných hotelov, kde sa počas pobytu pravdepodobne ubytujete.

Kde sa tu ubytovať?

Odstraňovanie stresu je síce prospešné ľudskému organizmu, avšak v súčasnej dobe asi nechcete za hotel utrácať stovky eur na niekoľko dní. Aj v tomto sa však skrýva veľká sila Podhájskej, pretože tu zoženiete kvalitné lacné ubytovanie za veľmi priaznivé ceny. Ďalšou obrovskou výhodou je niekoľko variant izieb, ktoré si môžete prenajať alebo je možné dokonca dojednať prenájom celých chát, ak na Podhájsku prídete s priateľmi.

Pri výbere ubytovania sa nemusíte nijako obmedzovať alebo upravovať svoje požiadavky. Kvalitných hotelov je v okolí termálneho kúpaliska dostatok, takže si z nich určite vyberiete. Jednotlivé hotely a chaty sa pochopiteľne líšia kvalitou poskytovaných služieb, ktorá sa potom logicky premietne vo vyšších cenách za noc, ale nemusíte sa obávať, že budete na dovolenke bývať v hoteli vybavenom v štýle 80. rokov. Drvivá väčšina hotelov je po rekonštrukcii, takže sa môžete tešiť na príjemné ubytovanie, ktoré dokreslí nádhernú atmosféru okolitej prírody.

Koľko ubytovanie stojí?

Asi si teraz hovoríte, koľko vlastne stojí ubytovanie v Podhájskej v hoteloch. Síce ubytovanie v tomto regióne samozrejme nepatrí k najlacnejším, ale nemusíte sa obávať, že vás jedna dovolenka bude stáť niekoľko mesačných výplat. Jednotlivé ceny za izby sa pochopiteľne líšia v závislosti na vybranom hoteli, ale môžete počítať s približne 15 až 40 eurami za osobu a noc v hoteli.

Ak si budete chcieť prenajať celú chatu, potom počítajte s čiastkou od 50 do 200 euro za noc. To sa môže zdať ako vysoká cena, ale uvedomte si, že v tomto prípade máte k dispozícii celý objekt so záhradou, kde vás nikto neruší a kde môžete tráviť svoju dovolenku prakticky ľubovoľným spôsobom.

Ako sa na dovolenke baviť?

Žiadna dovolenka s rodinou a kamarátmi sa pochopiteľne nezaobíde bez večernej zábavy. K tomu väčšine ľudí poslúži napríklad Prosecco alebo kvalitné víno, ktoré si v Podhájskej samozrejme môžete kúpiť. Nie je veľa lepších pocitov, než si po dni strávenom v termálnych kúpeľoch alebo po výletoch po okolí ľahnúť na lehátko a vychutnať si pohárik niečoho dobrého s ľuďmi, ktorých máte radi.

Konkrétne sa môžete vydať napríklad ku kláštoru Mariánska Čelaď alebo na ranč Trilobit. Tie sú od Podhájskej vzdialené len niekoľko kilometrov, takže na dopravu môžete za priaznivého počasia využiť napríklad bicykel. V okolí termálnych kúpeľov sa totiž nachádza veľké množstvo cyklotrás.

Ak si chcete oddýchnuť od stresu, potom vyrazte do termálnych kúpeľov v Podhájskej. Ubytovanie tu nie je drahé a v okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.