Druhá májová nedeľa bude už tradične patriť mamám, matkám, mamičkám či babičkám. Čím ich potešíme tento rok? Napríklad aj kyticou melódií, ktoré vyčarujú radosť v ich srdciach a úsmev na ich tvárach. A presne takú kyticu ponúka koncert swingovej kapely Funny Fellows, v nedeľu 14. mája v Robotníckom dome.

Funny Fellows:

História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. V rôznych kultúrach sa ženy odjakživa oslavovali ako darkyne života. V starovekom Grécku dokonca už 250 rokov pred naším letopočtom. A anglický Mothering Sunday, ktorý sa považuje za predchodcu sviatu matiek, vznikol v 16. storočí. Súčasnú podobu dostal Deň matiek na prelome 19. a 20. storočia v Spojených štátoch amerických.

Dátum druhej májovej nedele prijali za svoj takmer všetky krajiny na svete. V Československu sa začal oslavovať v roku 1923. Po jeho prerušení (50. roky) a nahradení Medzinárodným dňom žien sa oslavovanie Dňa matiek obnovilo až po roku 1989.

Pri príležitosti tohtoročného Dňa matiek Mesto Banská Bystrica, oddelenie kultúry, pripravilo koncert swingovej kapely Funny Fellows, s ktorou ako hostka vystúpi jazzová a muzikálová speváčka Janika Kolářová z Brna. Koncert sa uskutoční v nedeľu 14. mája o 18.00 h v Robotníckom dome. Pozvané a vítané sú všetky dámy, mamičky, babičky aj ich blízki a priatelia. Vstup je voľný.

Janika and FUNNY FELLOWS: