Automobil je zariadenie, ktoré má svoje špecifické vlastnosti. Aj napriek tomu, že ide len o stroj so svojou silou, je nutné k nemu pristupovať s citom a zmyslom pre zodpovednosť. To znamená, že by malo byť pravidelne kontrolované a vybavené tým najlepším, čo k svojmu bezproblémovému chodu potrebuje. Veď aj obyčajné koberčeky do auta majú svoj význam.

Pozor na čistý filter

Základná súčasť každého jedného automobilu je jeho pohon, ktorý zaisťuje palivo a motor. Dieselové sú trochu viac náročnejšie na údržbu, pretože sa musia vybaviť DPF filtrom.

Filter pevných častíc je kovový valec, ktorého kapacita je vyplnená tepelne odolnou keramikou so špeciálnou štruktúrou. Vzhľadom na svoj dizajn je filter schopný zadržať aj najmenšie častice sadzí. Elektronická riadiaca jednotka motora priebežne monitoruje túto priepustnosť filtra a v prípade potreby spustí regeneráciu (čistenie) filtra.

Ak je zanesenie veľké, musíte si dať filter vyčistiť u profesionálov. V každom prípade tak eliminujete vypúšťanie škodlivých látok do ovzdušia, ktoré sú v niektorých prípadoch pre naše telo aj karcinogénne. S čistým autom a pevnými gumovými vaničkami do kufra sa tak potom spokojne môžete na ceste cítiť oveľa lepšie a nesvieti vám neustále do očí žiadna kontrolka.

Pohodlie nadovšetko

Samozrejme, že je jazda autom aj o pohodlnosti a komforte. Veď v niektorých prípadoch šofér strávi za volantom celý deň. V takom prípade musí mať k dispozícií dobré koberčeky do auta, ktoré sa nerolujú, dajú sa ľahko vyčistiť a sú odolné proti mechanickému poškodeniu. Zároveň by nemali brániť pri ovládaní automobilu nohou, ktorou brzdíte alebo naopak pridávate plyn.

Aj tieto malé no nemenej dôležité detaily by ste nemali podceňovať, pretože môžu byť dôvodom na obrovské zlyhania a v niektorých prípadoch ohrozenie života.