Športové oblečenie nie je len otázkou imidžu. Má svoje opodstatnenie a v prípade, že ste sa rozhodli venovať cvičeniu, mali by ste doň zainvestovať. Vhodne zvolené botasky či napríklad fitness legíny vás môžu uchrániť pred nepríjemnými zraneniami, ale tiež dokážu podporiť spaľovanie prebytočných tukov.

Rozbiť peniaze na kvalitné veci sa oplatí, pretože so sebou prinášajú záruku dlhej životnosti, odolnosti a komfortu. Taktiež odborníci hovoria, že oblečenie si športového oblečenia výrazne zvyšuje vašu chuť do cvičenia. No nie je to výhra?

Prečo dbať o kvalitu športového oblečenia?

V súčasnosti športujú mnohí a veľa z nich sa dokonca venuje niekoľkým športom naraz. V pondelok posilňujete a dvíhate ťažké váhy, streda patrí hodine aerobiku a na záver týždňa sa tešíte na jogu. Čo šport, to iný pohyb. Zaťažujete rozličné časti tela rôznorodým spôsobom a intenzitou. Práve preto je vhodné, ak pre jednotlivé druhy športu volíte aj im zodpovedajúce oblečenie. Ak sa zameriavate na fitness, potom by vo vašej skrini nemali chýbať fitness legíny. V prípade, že uprednostňujete niečo pokojnejšie, legíny na jogu sú samozrejmosťou. Prečo? Vo svete športu predsa nie je dôležité iba čo najlepšie vyzerať, ale tiež zvoliť legíny, ktoré vytvárajú kompresiu tam, kde si to daný pohyb žiada a držia pokope všetko, čo je potrebné. Ešte aj taká drobnosť akou sú vhodne zvolené športové ponožky dokážu výrazne zvýšiť vaše pohodlie počas cvičenia.

Okrem praktického hľadiska, však dokáže byť športové oblečenie dokonca motiváciou. Možnosť obliecť si nové tričko, fitness legíny či zaujímavé športové ponožky donúti zdvihnúť zadok takmer každého.

Kvalitné športové oblečenie – čo to znamená?

To najdôležitejšie počas cvičenia je, aby ste sa cítili pohodlne. Váš komfort je prvým a najzákladnejším pomyselným bodom, ktorý by kvalitné športové oblečenie malo spĺňať. Či už legíny na jogu alebo fitness legíny, v oboch prípadoch by ste mali zvoliť výrobný materiál, ktorý dobre odvádza pot, dáva možnosť vašej pokožke slobodne dýchať a zároveň rýchlo schne. Nebojte sa, v rámci športového oblečenia nejde o žiadne špeciality. Takéto materiály sú dostupné v rôznych cenových reláciách.

Takýto druh odevu sa nepochybne zaobíde bez akýchkoľvek zbytočných elementov. To znamená, že by ste mali zabudnúť na šnúrky, vrecká a ľubovoľné aplikácie, ktoré by vás počas cvičenia mohli obmedzovať v pohybe. Vhodná je tiež športová podprsenka, ktorá vás pri náročnejšom cvičení uchráni pred poranením hrudnej časti tela. A poriadny tréning sa nezaobíde bez pevných botasiek, do ktorých by ste mali zvoliť tiež vhodné športové ponožky.

Športové ponožky by mali obsahovať aspoň 50% bavlny, vďaka čomu budú mäkké a absorbujú všetok pot. Ak patríte k skupine športovcov, ktorým sa potia nohy o čosi viac, potom určite zvoľte hrubšie ponožky, aby ste mali istotu, že vsiaknu všetko. Športové ponožky by mali byť dostatočne pružné, a to preto, aby priliehali k chodidlu, a tak sa nešmýkali z nôh.

Športové oblečenie na jogu

Joga je špecifickým typom športu a takým by malo byť aj oblečenie, ktoré zvolíte. Keďže vás na hodine čakajú najrôznejšie jogové pozície, určite vynechajte vrecká, aplikácie a najmä všetko to, čo by mohlo vydávať zvuk! Legíny na jogu by mali byť v pozitívnych farbách, ktoré posilňujú a rozvíjajú vášho ducha. Červená farba rozvíja sebadôveru, oranžová zvyšuje vašu citlivosť a podporuje schopnosť tešiť sa z maličkostí.  Žltá farba posilňuje intelektuálnu stránku človeka a medziľudské vzťahy. Zelená je zas farbou energie, ktorá človeka povzbudzuje v láske ku všetkému živému. Ktorá farba sa stane tou vašou?