Pandémia koronavírusu mnohým Slovákom zmenila dovolenkové plány. Väčšina z nich totiž strávi letnú dovolenku práve na Slovensku. Môžeme počítať s tým, že práve Nízke a Vysoké Tatry budú prvou voľbou pre väčšinu Slovákov a najviac ľudí bude smerovať práve tam.

Ak vás ale Tatry príliš nelákajú, odporúčame vám zvoliť si toto leto dovolenku v kúpeľoch. Aj keď dovolenka v kúpeľoch sa nám väčšinou spája najmä s chladnejšími ročnými obdobiami, aj teraz cez leto sú brány kúpeľov otvorené a netrpezlivo čakajú na príchod nových hostí. Kúpele sú jednou z možností ako tráviť dovolenku na Slovensku.

Procedúry, kvôli ktorým sa oplatí ísť

Kúpele v nás evokujú predovšetkým slovo oddych, relax a ničnerobenie. Ak ste si predstavovali práve takú dovolenku, kedy sa budete venovať len oddychu, uprednostnite pobyt v termálnych kúpeľoch. Slovensko je krajina, ktorá ponúka množstvo krásnych termálnych kúpeľov, ktoré ponúkajú nielen vynikajúce procedúry, ale aj krásne prostredie, či gastronómiu.

Práve procedúry sú ale to, prečo si ľudia vyberajú kúpele. Medzi procedúrami, ktoré by ste mali vyskúšať, radíme hlavne vodoliečbu, termoterapiu, liečbu zlatom, masážne procedúry, ale aj saunovanie.

Spoznávanie okolia

Ak ale nechcete všetok čas tráviť len na procedúrach a kávičkovaním v kaviarni, odporúčame aj spoznávanie okolia. Väčšina kúpeľov má v okolí zaujímavé turistické ciele, ktoré ponúkajú pekné výhľady. Ak plánujete spoznávanie okolia, vezmite si pohodlnejšie topánky, v ktorých zvládnete nielen prechádzky po kúpeľoch, ale aj spoznávanie okolia.

Odporúčame vziať si aj turistické oblečenie pre prípad, že sa rozhodnete ísť na náročnejšiu turistiku.

Relax, ktorý doma nezažijete

Kúpele sú jednou z možností ako tráviť dovolenku na Slovensku. Uprednostnite luxusné termálne kúpele, v ktorých vám ponúknu bohatý výber procedúr, ale aj možnosť oddýchnuť si pri káve a koláčiku. V kúpeľoch vám nezabezpečia šetrné bielenie zubov, to si môžete spraviť aj doma s pomocou bieliacich pásikov. V kúpeľoch si dokonale oddýchnete a načerpáte novú energiu.

Využite pekné letné počasie a nechajte sa rozmaznávať v kúpeľoch na procedúrach. Ponúkajú relax, ktorý doma nezažijete.