Nad priestormi terajšieho hudobného klubu majú vzniknúť nové byty. Majiteľ plánuje v apríli obnoviť niekdajší Tartaros, tentoraz v priestoroch bývalého Arcade. 

tirishUndergroundový hudobný klub Tirish pub zavrie svoje priestory v júni tohto roka. Dôvodom je rekonštrukcia budovy, kde sa nachádza. Vyrásť by tu mali nové byty. Majiteľ klubu však prezradil, že 1. apríla opäť otvára RC Tartaros, ktorý by mal sídliť v bývalom discoklube Arcade. „Všetky akcie sa budú pomaly presúvať do RC Tartaros,“ hovorí Miroslav „Mirík“ Ľupták.

V priestoroch Tirish pubu sa dlhé roky stretávali rôzne subkultúry mládeže. Od 90. rokov tu sídlil Irish pub, ladený tématicky na ostrovný štýl, kde bolo možné dostať tradičné írske čierne pivo Guiness. Postupne podnik vytváral priestor pre hudobné skupiny, šancu tu v rámci tzv. Open micov začali dostávať mladé začínajúce banskobystrické kapely. V roku 2010 došlo k prevzatiu klubu súčasným majiteľom, ku zmene názvu na Tirish a redizajnu podniku. Počet organizovaných koncertov výrazne stúpol, priestor dostávali najmä punkové a metalové formácie.

Miroslav Ľupták chce teraz nadviazať na tradíciu RC Tartaros. „Podnik otvorí svoje brány ako moderný, najväčší podnik v Banskej Bystrici venujúci sa undergroundovej subkultúrnej scéne. A privíta mnoho kapiel svetového mena,“ sľubuje Mirík.