Banskobystrický klub SZKC v spolupráci s hotelom Lux Vás pozýva na 2. ročník podujatia Banskobystrický GASTRO CUP 2016.

gastro cupPodujatie sa uskutoční v priestoroch hotela Lux v piatok 18. marca a v sobotu 19. marca od ôsmej hodiny. V piatok približne od 8.30 h, sa začne súťažiť v kategóriách kuchár junior, cukrár junior a cukrár senior.

V čase okolo obeda sa uskutoční tiež vystúpenie a kuchárska show šéfkuchára Suchánka, kde po jej skončení súťažiaci budú pokračovať vo varení v kategórii kuchár junior. Podvečer okolo 17-tej hodiny prebehne vyhodnotenie súťaží a odovzdávanie cien.

Druhý deň podujatia štartuje opäť o ôsmej hodine a tento deň otvorí zahájenie súťaže v kategórii kuchár senior. Samotný záver podujatia bude patriť ukončeniu a slávnostnému vyhodnoteniu súťaže v kategórii kuchýr senior, ktoré je naplánované na 16-tu hodinu. Každý súťažiaci bude variť pod dohľadom odbornej poroty certifikovaných hodnotiteľov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov.

Všetci, ktorí prídu počas podujatia do priestorov hotela Lux sa môžu tešiť aj na mnoho sprievodných akcií. Pre návštevníkov sú pripravené degustácie vín Riesling z Mosely, no chýbať nebude ani degustácia kávy. Pripravené budú tiež prezentácie gastro technológií či pekárenských výrobkov. Na podujatí sa odprezentuje aj Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu z Banskej Bystrice.