Španielsko nie je iba krajina slnečných pláží, divokého tanga a radostného života, je to aj krajina futbalu. Víťaz posledných majstrovstiev Európy, ktorý má na svojom konte už tri celkové triumfy a spoločne s Nemeckom je najúspešnejším národným mužstvom na Starom kontinente. A ako je na tom klubový futbal? Skvelo, španielska Primera División je v oficiálnych rebríčkoch na prvom mieste, čo sa týka kvality. A leví podiel na tom majú FC Barcelona a Real Madrid.

barcelona foto tomas minarikNeuveriteľná rivalita

Medzi FC Barcelona a Real Madrid panuje neuveriteľné rivalita, prestup medzi týmito rivalmi sa neodpúšťa. Na vlastnej koži to zažil aj Louis Figo, ktorý z Barcy prestúpil do Realu a nahneval všetkých fanúšikov katalánskeho veľkoklubu, jedného až tak veľmi, že počas zápasu hodil po Figovi prasačiu hlavu. El Clásico, ako sa volá zápas medzi Barcelonou a Realom, je plné emócií, napätia, elektrizujúcej atmosféry a zápletiek. Toto derby patrí medzi najsledovanejšie na svete, aj preto získať vstupenky na Real Madrid vs. FC Barcelona veľmi zložité, záujem je obrovský. No nie je to nemožné.

Zápasy na Camp Nou

Štadión FC Barcelony so svojou kapacitou 99 354 divákov patrí medzi najväčšie futbalové stánky na svete. Aj vďaka tejto obrovskej kapacite kúpiť lístky na FC Barcelona na bežné zápasy Primera División, Ligy Majstrov či Španielskeho pohára, nie je až taký problém. Ceny na menej atraktívnych súperov sú tiež veľmi priateľské, už od 39 € môžete vidieť v akcii také hviezdy ako Lionel Messi, Louis Suaréz či Neymar. Futbalová elegancia a extratrieda v pohybe. Keby ste sa v Barcelone ocitli nešťastnou náhodou vtedy, keď sa na Camp Nou nebude hrať žiadny zápas, prehliadka múzea a štadiónu za 23 € sa vám tiež rozhodne oplatí.

Tak čo, už hľadáte online letenky a mierite do Španielska? Futbalová atmosféra nenechá chladnú ani kocku ľadu, veď nie pre nič, za nič sú poslední dvaja víťazi Ligy Majstrov práve Real a Barca.