Módny priemysel neustále napreduje a viaceré módne značky predstavujú viackrát za rok nové kolekcie. Kým ženy tieto módne trendy neustále sledujú, väčšina mužov kladie dôraz na pohodlie. Veď práve kvalita materiálu by mala byť základným parametrom, ktorý by sme mali zohľadňovať pri výbere nového oblečenia.

Ktoré oblečenie by ale malo byť súčasťou každého pánskeho šatníka?

Pánske kožené bundy

Nadčasová klasika, ktorá pristane mužom rôznych vekových kategórií. Je to kúsok, ktorý sa dá nosiť od jari až po neskorú jeseň. Kým väčšina mužov volí klasiku v podobe čiernej, či hnedej pánskej koženej bundy, niektorí muži sa neboja smotanovej, či bordovej pánskej koženej bundy.

Súčasťou pánskych šatníkov by rozhodne mali byť práve moderné pánske kožené bundy. Musia obopínať postavu muža, nesmú byť príliš dlhé a musia mať kvalitné zapínanie na zips.

Pohodlný strih zohráva dôležitú úlohu pri výbere nových pánskych kožených búnd.

Sivé/čierne pánske mikiny s kapucňou na zips

Okrem pánskych kožených búnd by v pánskom šatníku nemali chýbať sivé/čierne pánske mikiny s kapucňou na zips. Teraz v zime ich muži najčastejšie nosia pod teplé pánske zimné bundy a na jar skvele poslúžia ako vrchná vrstva.

Sivá a čierna farba býva uprednostňovaná práve pre jej možnosť kombinovania. Ak muž nosieva pod mikinami farebné tričká s krátkymi, či dlhými rukávmi, farebne neutrálne mikiny, ako napríklad sivé a čierne, ich perfektne doplnia. V zime sú najpraktickejšie práve podšité pánske mikiny, na jar a na jeseň nepodšité.

Pánske košele

K tým elegantnejším kúskom, ktoré by nemali chýbať v pánskom šatníku, patria aj pánske košele slim fit strihu, či v mierne zúženom strihu. Dajú sa nosiť k elegantným nohaviciam, ale môžu sa kombinovať aj s pánskymi oblekmi. Slim fit strih sedí skôr chudším postavám. Mierne zúžený strih zase plnším postavám.

V pánskom šatníku by nemali chýbať vzorované, ale aj jednofarebné elegantné pánske košele.