Leto je obdobím, kedy môžete aj vo sfére obliekania naplno popustiť uzdu vašej fantázie a tak vytvárať rôzne kreatívne outfity.

Základ letného outfitu zväčša tvoria jednoduché, praktické kúsky, aby nám nebolo príliš teplo. Práve preto majú v lete najväčšiu funkciu doplnky, ktoré dokážu outfit oživiť a dodať mu úplne nový vzhľad. Ktoré doplnky by mali byť súčasťou každého letného šatníka?

Letná bižutéria pre oživenie každého outfitu

Bižutéria je veľmi populárnou formou doplnkov, pretože sa dá kúpiť za málo peňazí a pritom poskytuje výrazný efekt pri bežnom nosení. V rámci letných outfitov sa dnes najviac využívajú rôzne farebné korálky, ktoré môžu oživiť aj klasické biele šaty, či šortky a tričko. Dodajú vám hravý, dievčenský, letný vzhľad. Rovnaký efekt majú aj korálkové náramky, prstienky, či populárne náramky na nohy. Pri mori, ale aj v meste ide o perfektný letný doplnok outfitu.

Okrem korálkových náramkov sú veľmi populárne aj náramky a náhrdelníky s obsahom mušličiek, či farebných príveskov rôznej farby. Letné, hravé farby predstavujú základ pre letnú bižutériu. Na leto, k letným šatám sa perfektne hodia aj veľké visiace náušnice, ktoré môžu byť rovnako výrazne farebné alebo naopak v jednoduchšom prevedení ale vo väčšej veľkosti. Prakticky vždy záleží na tom, aký máte štýl a ako daný šperk dokombinujete.

Obzvlášť pre takéto prípady ako sú trendy, sezónne vychytávky, je ideálne siahať po kúskoch z oddelenia bižutérie. Sú lacnejšie ako klasické šperky a je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že budúcu sezónu sa vám už nebudú natoľko páčiť alebo a nebudú nosiť. Čistenie bižutérie a pravidelná starostlivosť pri jej používaní vám však môže tiež výrazne dopomôcť k predĺženiu jej životnosti. Môžete tak získať zaujímavý a pritom cenovo dostupný kúsok do vášho šatníka. Ak si ho zamilujete, v budúcnosti môžete investovať aj do kvalitnejšieho kúsku.

Slamené doplnky ako hit letných outfitov

Okrem bižutérie sú v posledných rokoch nesmierne populárne slamené doplnky. Slamené opasky, klobúky, kabelky, ale aj topánky sú skvelým doplnkom akéhokoľvek letného outfitu. Hodia sa tiež k rôznym štýlom a viete ich príjemne dokombinovať aj s pomocou spomínanej bižutérie. Slamené produkty sa ale dajú nosiť celoročne, najmä pokiaľ zvolíte neutrálnu a prakticky využiteľnú alternatívu. Ide aj o pomerne nadčasový kúsok, do ktorého sa oplatí investovať.

Šikovné a praktické doplnky, ktoré vás ochránia pred slnkom

Počas leta je veľmi podstatné chrániť sa pred priamym slnečným žiarením. Silné slnko môže spôsobiť úpal, spáliť nám kožu alebo spôsobiť dehydratáciu organizmu. Medzi najdôležitejšie formy ochrany patrí okrem pitného režimu kvalitná pokrývka hlavy. V lete môžete nosiť rôzne druhy klobúkov, šiltovky alebo populárne šatky do vlasov. Dajú sa nosiť na viacero spôsobov a pritom vyzerajú decentne a pritom žensky a hravo.

Rovnako je podstatné chrániť si na priamom slnku zrak. Na to sú ideálne kvalitné slnečné okuliare, najlepšie s polarizačným sklom. Vyberať si treba podľa typu vašej tváre, aby sa vám okuliare hodili, ale rovnako aj podľa vášho vkusu. Slnečné okuliare patria medzi štýlový, ale aj nesmierne praktický doplnok nielen letných outfitov. Pritom ponúkajú aj zdravotné benefity a preto sa investícia do kvalitných slnečných okuliarov určite vyplatí.