Aj tento rok sa priestor kultúrneho centra Záhrada na pár dní, od 3. do 6. septembra, zmení na Kre:Pú Záhradu.

Je tomu tak vďaka festivalu Kre:Pí, ktorý sa svojím obsahom snaží búrať predstavy o umení a tvorivej aktivite, ako výsady vlastnej len umelcom. Festival práve naopak vyzýva návštevníkov, aby si dovolili na chvíľu popustiť svoju fantáziu, priučiť sa niečo od bezprostrednosti detí, alebo dali priestor svojim zmyslom. Kre:Pí festival je festival zmyslov. Tých, ktoré nám pripomínajú, že sa môžeme pozerať a uvidieť, cítiť a vnímať, čuchať a rozoznávať, nahmatať a dotýkať sa, počuť a počúvať sa.

Tento rok sa chceme okrem toho ešte aj čudovať

Čudné. Divné. Zvláštne. Bizarné. Ale aj iné, neobyčajné, cudzie, netradičné, neznáme. Čo je čudné? Je čudné niečo neznáme? Je čudné niečo nezvyčajné, doteraz nevidené, necítené, nepočuté, ne… Je čudné niečo, čo nám vo svojej neúnavnej každodennosti dýcha priamo do tváre?

„Poďte s nami preskúmať čudnosť ako premenlivú kategóriu, ktorá v spoločnom zážitku poskytuje reflexívny moment, krásu okamihu prerodu a, nami tak veľmi obľúbené, preskúmavanie a prekračovanie hraníc. Kre:pí 2020 – performatívne laboratórium skúmania čudnosti,“ pozývajú organizátori.

Vo štvrtok, 3. septembra o 16.00 h otvorí festival v Záhrade – centre nezávislej kultúry Sun Yi-Jou. Sun Yi-Jou sa presťahovala z Taiwanu do Michaloviec. Nie je to čudné?

Od tohto momentu vás budú čakať mnohé predstavenia, happening, inštalácie, atrakcie a pozornosti, ktoré sú odvážne, hravé, možno provokujúce, no len dovtedy, dokým sa im neotvoríte.

“Weird is something that doesn’t really exist. Nobody is the same, so everyone is weird. If everyone is weird, than weird is normal. so, if everyone is weird, nobody is”.

Viac informácií nájdete na facebooku festivalu Kre: Pí.