Quantcast

V Novej Bani sa Kremničke posledné roky nehrávalo veľmi dobre. Uplynulý víkend to však bol úplne iný zápas.

MFK Nová Baňa – ŠK Kremnička   0:2 (0:2)

Góly: 23. Štuber, 33. Bíreš, žlté karty: 53. Laco, 63. Rybár – 22. Kubát, 78. Ševčík, 88. Rapčan, červená karta: 59. Štuber – stiahnutie súpera v gólovej šanci

Zostava ŠK Kremnička: Kaczorek, Schober, Hurík , Štuber, Rapčan, Ševčík, Kubát (71. Zehnal), Rusnák, Murgaš, Jobko, Bíreš (63. Kolofík)

ilustr. foto

Ako sme vás dnes informovali v sumári nižších futbalových súťaží, väčšina klubov z Banskej Bystrice a okolia bodovala naplno. Dobrý výkon podala tiež Kremnička v Novej Bani, aj keď vzhľadom k vývoju zápasu bolo paradoxom, že ako prví mohli udrieť domáci, keď sa k odrazenej strele dostal kapitán Budinský. Mieril však až na miestny bufet ďaleko za Kaczorekovou bránou. Ten dnes dostal v bránke prednosť pred Podbrezovským odchovancom – Gašperanom. Zrejme to bol dobrý krok, pretože mladý brankár pôsobil od prvej minúty isto a nerobil žiadne chyby. Aj prudké prízemné centre z kopačky Mikušku chytal s prehľadom. Hráči Novej Bane pochopili, že Kremnička je silný súper na to, aby mohli hrať otvorenú partiu, a tak im nezostávalo nič iné ako odkopávať lopty z vlastnej polovice a dúfať, že jedna z nich bude mať aj svojho adresáta. Kremnička začínala svoje útočné akcie dirigentom hry Ševčíkom v spolupráci s krajnými hráčmi. Po jednej z nich mali hostia možnosť zahrávať rohový kop. To už bol Rusnákov moment. Ten kopol veľmi dobrý, prudký center na prednú tyč, kde to už zvládol stopér Štuber presne tak, ako sa od neho čakalo. Svojou hlavičkou nedal Pukanovi šancu a strelil svoj prvý gól v drese Kremničky. V 32. minúte chcel pridať gól aj Bíreš, no jeho strela zo strednej vzdialenosti len tesne minula ľavú žrď. O minútu neskôr sa Bíreš predsa len dočkal gólu. Jobko ho výbornou prihrávkou poslal do Pukanovej šestnástky a Michal s prehľadom zvýšil na 0:2. Do polčasovej prestávky mali stále viac z hry hostia, no výborné Ševčíkové prihrávky Rusnák nedokázal pretaviť do gólovej šance.

Aj po zmene strán fungovala Kremnička ako dobre namazaný stroj. Najprv však musela eliminovať nebezpečného Mánika, ktorý vyslal prudkú strelu na Kaczoreka, no ten ju s menšími ťažkosťami skrotil. V 59. minúte prišiel moment ovplyvňujúci taktiku tímov na zvyšok zápasu – vylúčenie Štubera. Peter si v snahe spomaliť prenikajúceho Mikušku pomohol rukami a faulovaný hráč neváhal na problém upozorniť elegantným pádom. Následný priamy kop však Nová Baňa nezužitkovala podľa svojich predstáv. Tréner Baláž poslal do hry Kolofíka a Kremnička pokračovala v hre už iba s jedným útočníkom, ktorým bol Marek Jobko. Domáci hráči si za 30 minút nevypracovali takmer žiadnu gólom zaváňajúcu situáciu. Naopak Rusnák, ktorý sa presunul na ľavú stranu zálohy v 74. minúte prešiel cez troch brániacich hráčov a jeho peknej akcii chýbalo už len gólové zakončenie. 88. minúte hosťom z Kremničky opäť zabrnkal na nervy hlavný rozhodca. Po Rapčanovom zahratí rukou v pokutovom území mal Mánik možnosť z pokutového kopu zdramatizovať duel. To by ale nesmel byť v bráne Juračkov učenec – Kaczorek. Mániková strela z 11-tich metrov k ľavej žrdi bola pre Kaczoreka sladkým sústom na záver zápasu.