Po stredajšom útoku strelnou zbraňou na premiéra Roberta Fica (SMER-SD), ku ktorému došlo v Handlovej, zasahovali banskobystrickí leteckí záchranári. „Posádka záchranárskeho vrtuľníka bola dnes popoludní vyslaná do Handlovej na pomoc pacientovi so strelným poranením. Rýchlo a šetrne bol transportovaný do FN F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ informovala letecká záchranná služba Air – Transport Europe.

„Krátko po 14.30 h sme na tiesňovú linku prijali informáciu o postrelenom mužovi v Handlovej. K 59-ročnému pacientovi sme vyslali záchranársky vrtuľník. Muž bol pri vedomí letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici.,“ doplnilo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

Viac informácií o aktuálnom zdravotnom stave premiéra, ktorého mal pri pozdrave verejnosti po skončení výjazdového zasadania vlády postreliť starší muž, má byť zverejnených po podvečernom brífingu zástupcov vlády a polície. Útočníka na mieste polícia zadržala.

„Bol viacnásobne postrelený a aktuálne sa nachádza v životohrozujúcom stave,“ informoval krátko po incidente oficiálne profil premiéra na sociálnej sieti.