V pondelok podvečer zasiahla časť Horehronia, vrátane mesta Brezno, výrazná búrka sprevádzaná vysokým úhrnom zrážok a krupobitím. To spôsobilo nemalé materiálne škody, keď veľké krúpy rozbíjali okná, strechy domov, ničili vozidlá a následky sčítajú aj záhradkári a poľnohospodári v okolí. Kvôli vyčíňaniu počasia však zasahovali aj banskobystrickí hasiči, ktorí mali štyri výjazdy. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne mali celkom 9 výjazdov a v teréne tam museli byť aj dobrovoľní hasiči z Brezna, Valaskej, Bystrej a Čierneho Balogu.

„Jednalo sa o odstraňovanie popadaných a naklonených stromov z cestných komunikácií, odčerpávanie vody zo zaplavených domov a pivníc, odstraňovanie spadnutých stromov zo striech rodinných domov a prekrývanie poškodených striech. Celkom zasahovalo 18 príslušníkov so 7 kusmi hasičskej techniky. Členovia dobrovoľných hasičských zborov poskytovali technickú pomoc pri odstraňovaní  spadnutých stromov a čerpaní vody z miestnej komunikácie a rodinných domov. Celkom zasahovalo 19 ich členov s 5 kusmi hasičskej techniky. Neboli zranené žiadne osoby,“ priblížila Júlia Zeleňáková z Krajského riaditeľstva  Hasičského záchranného zboru v Banskej Bystrici.

So svojimi kapacitami pomáhalo miestnym aj Mesto Brezno, ako informoval primátor Tomáš Abel na sociálnej sieti. Samospráva pomáhala obyvateľom napríklad s prekrytím poškodených striech domov.