

Najnovšie krátke správy
Krátke správy
Už v utorok bude opäť zasadať banskobystrické mestské zastupiteľstvo. Na programe bude mať napríklad schválenie zástupcov do dozorných rád firiem s majetkovou účasťou mesta, vyčlenenie prostriedkov na riešenie havarijného stavu toaliet, kúpeľní či kuchyne v trojici materských škôl v meste, ale aj obstaranie projektových dokumentácií pre ďalšie dve cyklotrasy. Poslanci majú tiež odsúhlasiť zámer podania žiadosti o eurofondy na prvú etapu projektu Zelených sídlisk (viac…)
Krátke správy
Ľadová kryha, ktorá sa za jazdy zosunula zo strechy kamióna, prerazila v pondelok dopoludnia na ceste I/69 pri Sliači čelné sklo osobného automobilu. V ňom utrpel poranenia tváre 12-ročný spolujazdec. „Pripomíname, že vodič vozidla je pred jazdou povinný odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti.
Krátke správy
Polícia sa obrátila na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení dvojice žien, ktoré boli zachytené na kamerách v banskobystrickom obchodnom centre. „Osoby potrebujeme vypočuť v súvislosti s vedením vyšetrovania vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku,“ uvádza polícia. Polícia v tejto súvislosti vyšetruje odcudzenie peňaženky s finančnou hotovosťou či platobnou kartou, prostredníctvom ktorej malo byť následne uskutočnených niekoľko neoprávnených výberov. Spolu s odcudzenou hotovosťou tak majiteľovi vznikla škoda cez osemsto eur. Ak verejnosť osoby na fotografiách spozná, informácie je možné podať na telefónnom čísle 158.
Krátke správy
Obmedzenia na Plavárni Štiavničky čakajú návštevníkov aj v tomto týždni. Z dôvodu pokračujúceho uzatvorenia plaveckého bazéna UMB je naďalej veľký záujem o prenájmy dráh pre tréningy. Verejnosť tak v pondelok 6. a v stredu 8. februára, v čase od 17-tej do 18-tej hodiny, nebude mať k dispozícii plavecký bazén vôbec. V utorok 7. a štvrtok 9. februára bude, (viac…)
Krátke správy
Pôvodne na uplynulú sobotu plánovaný osemfinálový duel futbalového Slovnaft Cupu medzi domácim MFK Dukla Banská Bystrica a ŠK Slovan Bratislava, má už určený náhradný termín. Duel sa uskutoční už v utorok, 7. februára so začiatkom o 16-tej hodine. Pôvodný termín zápasu zrušili ešte v piatok kvôli poveternostnej kalamitnej situácii. Na Štiavničkách sa však bezprostredne začalo s prípravou trávnika pre náhradný termín. Súperom víťaza tohto stretnutia bude v ďalšej časti súťaže Šamorín. Vstupenky zakúpené na pôvodný termín ostávajú v platnosti.