Krátke správy

Krátke správy

streda 16.10.2019 - 13:14

Ku netradičnej dopravnej nehode došlo v utorok popoludní v areáli čerpacej stanice a reštaurácie na Námestí Ľ. Štúra. 59-ročná vodička prešla umývacou linkou a následne priamo cez trávnatý porast a cestu na parkovisko reštaurácie oproti umývacej linke. Ako informuje krajská polícia na Facebooku, s autom skončila až v budove reštaurácie, pričom popri tom došlo k poškodeniu ďalších vozidiel a stavebných prvkov v areáli.

Krátke správy

piatok 11.10.2019 - 15:41

Množstvo vodičov z regiónu si v týchto dňoch v schránke našlo výzvu k zaplateniu pokuty za použitie spoplatnenej rýchlostnej cesty R1 v roku 2017 počas medzinárodných leteckých dní SIAF. Polícia vtedy na rýchlostnú cestu odkláňala všetku dopravu, čo však Okresný úrad pri udeľovaní pokút nezohľadnil. Ak vodiči pokutu platiť nechcú, musia teraz písomne požiadať Krajský dopravný inšpektorát KRPZ v B. Bystrici k zaujatiu stanoviska a s týmto následne podať odvolanie k rozkazu o uložení pokuty.

Krátke správy

štvrtok 10.10.2019 - 15:56

V piatok 11. októbra o 12-tej hodine prebehne pravidelné preskúšanie prevádzkyschopnosti systémov varovania obyvateľstva v Slovenskej republike hlasitou skúškou sirén, ktoré sa rozozvučia stálym tónom na dve minúty. Skúška sirén sa na Slovensku vykonáva spravidla vždy v druhý piatok v mesiaci. V prípade reálneho ohrozenia sa sirény rozozvučia na dve minúty kolísavým tónom v prípade všeobecného ohrozenia alebo na šesť minút stálym tónom v prípade ohrozenia vodou. V našom regióne však ich ostré využitie nebolo potrebné už celé roky.

Krátke správy

streda 9.10.2019 - 11:06

Europa SC v B. Bystrici začalo zverejňovať aktuálne informácie o voľných parkovacích plochách na svojom webe. Centrum tak chce umožniť návštevníkom lepší prehľad o možnostiach parkovania ešte pred cestou. Europa SC má k dispozícii celkom 243 parkovacích miest v podzemnom parkovisku a 465 parkovacích plôch na strešnom a hornom parkovisku. Prvé tri hodiny parkovania sú v centre zdarma, návštevníci kina si môžu platnosť bezplatného lístka predĺžiť o dve hodiny.

Krátke správy

utorok 8.10.2019 - 13:05

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny eviduje v BBSK ohlásené hromadné prepúšťanie až 1597 zamestnancov v maloobchode. Podľa agentúry SITA by mali prísť o prácu do 1. decembra. Je pravdepodobné, že ide napríklad o zamestnancov končiacej siete potravín Kačka (predtým CBA) a ďalších, ktoré už avizovali ukončenie či utlmenie činnosti. Zamestnávatelia dlhodobo avizujú, že kroky vlády ohľadom zvyšovania mzdových nákladov a výrazný rast minimálnej mzdy pre budúci rok, môžu negatívne ovplyvniť zamestnanosť.

Krátke správy

streda 2.10.2019 - 11:53

Vláda vo štvrtok schválila investíciu 55-miliónov eur do rekonštrukcie a rozšírenia rolovacích dráh, hál či zázemia základne Letiska Sliač. Rekonštrukcia, ktorá si vyžiada dočasnú uzáveru letiska, je podľa rezortu obrany nevyhnutná pre prispôsobenie letiska novým stíhacím lietadlám. Nové stíhačky F-16 pribudnú do výzbroje našich vzdušných síl v roku 2022. Poslednou veľkou rekonštrukciou prešlo letisko v roku 2010, kedy obnovili jeho hlavnú plochu za 61-miliónov eur, vtedy však sumou 27-miliónov eur prispelo NATO.

Krátke správy

pondelok 30.9.2019 - 15:04

Silný vietor, ktorý dnes trápi územie celého Slovenska, má na svedomí aj jeden ľudský život, kedy v Nitre na následky vyvrátenia stromu zahynul 14-ročný chlapec. Situácia bola vážna aj v Banskej Bystrici. Vietor vyvracal stánky na Námestí SNP no vytrhol aj strechu z tržnice na Barbakane, ktorá poškodila osobné vozidlo na Námestí Štefana Moyzesa aj budovu bývalej školy Slobodného Vysielača. Na miesto do pár minút dorazila štátna aj mestská Polícia a situáciu vyriešili.

 

Krátke správy

sobota 28.9.2019 - 22:46

V sobotu okolo pol desiatej večer sa pri Nitre, v katastri obce Nové Sady, počas cvičného letu dvoch lietadiel zrútila stíhačka Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky MiG-29 z leteckej základne Sliač. Ako informuje na webe Ministerstvo obrany, pilot havarovaného lietadla sa katapultoval a prežil, druhý stroj pristál podľa plánu opäť na Sliači. Podľa informácií polície má byť za nehodou stíhačky nedostatok paliva, ktorý mohol byť spôsobený napríklad poruchou.

Krátke správy

sobota 28.9.2019 - 19:01

Kladivárka ŠK Dukla Banská Bystrica Martina Hrašnová obsadila vo finále na Majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe 9. miesto s výkonom 71,28 m. Hrašnová tak nenadviazala na piatkovú kvalifikáciu, v ktorej splnila limit hodom 72,01 m. Aj ten by jej však vo finále stačil len na rovnaké umiestnenie. Do finále MS sa prebojovala po desiatich rokoch, ako jeho najstaršia účastníčka. Tridsaťšesť ročná kladivárka, ktorá má z roku 2009 osobné maximum až na úrovni 76,90 metra, v kariére získala bronz na MS 2009 v Berlíne či striebro na ME 2012 v Helsinkách.

Krátke správy

piatok 27.9.2019 - 10:29

Banská Bystrica je jedným zo štyroch uchádzačov o výstavbu národného hokejového štadióna. O štadión, ktorý chce vybudovať SZĽH spolu so štátom, sa uchádzajú aj blízky Zvolen, Žilina či Nitra. Zámer vybudovať nový štadión na Slovensku vznikol po tom, čo IIHF avizovala podmienku pre organizátorov budúcich hokejových šampionátov o potrebe väčších štadiónov. Nový národný štadión by tak mal kapacitou diváckych tribún výrazne prekročiť aj desaťtisícový štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.

Krátke správy

piatok 20.9.2019 - 17:18

V disciplíne 100 metrov cez prekážky sa na 17. Majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe napokon predstaví aj bežkyňa ŠK Dukla Banská Bystrica Stanislava Škvarková (predtým Lajčáková). 23-ročná rodáčka z Popradu nefigurovala v pôvodnej nominácii napriek splneniu dodatočných kvalifikačných kritérií. Slovenský atletický zväz sa na jej nezahrnutie na štartovú listinu počas týždňa dotazoval priamo na IAAF a v piatok napokon prišla pozvánka aj jej. Rozšíri tak doteraz potvrdenú päticu účastníkov.

Krátke správy

štvrtok 19.9.2019 - 8:49

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Protesty, ktoré vyvolala tak vražda, ale zároveň aj zistenia zosnulého novinára o možných prepojeniach vysokej politiky s organizovaným zločinom a ďalšie kroky predstaviteľov štátu, sú však podľa organizátorov stále aktuálne. Aj preto sa v piatok, 20. septembra opäť uskutočnia verejné zhromaždenia Za slušné Slovensko, a to aj na Námestí SNP v Banskej Bystrici, kde sa protest začne o 18.00 h.

Krátke správy

pondelok 16.9.2019 - 16:09

Chodec Matej Tóth, kladivár Marcel Lomnický, kladivárka Martina Hrašnová, chodkyňa Mária Katerinka Czaková (všetci ŠK Dukla Banská Bystrica) a bežkyňa Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) budú od 27. septembra reprezentovať Slovensko na 17. Majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe. Vyplýva to zo zverejnenej nominácie Slovenského atletického zväzu. Do poslednej chvíle boli v hre o dodatočné kvalifikovanie sa na šampionát aj prekážkarka Lajčáková, ktorej priama miestenka ušla o 0,01 sekundy či trojskokan Veszelka, ktorého od účasti napokon delili 4 cm.