Krátke správy

Krátke správy

streda 8.9.2021 - 11:36

Epidemická situácia v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19 sa zhoršuje. Okres Banská Bystrica bude od 13. septembra po dlhšom čase znovu v oranžovej fáze ostražitosti v rámci Covid automatu. Najvýraznejšiu zmenu to prinesie do reštaurácií a kaviarní. Tie budú musieť určiť, či budú otvorené len pre kompletne zaočkovaných s minimálnymi obmedzeniami, alebo tzv. OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní) s čiastočnými obmedzeniami kapacity v interiéroch, alebo pre všetkých. V tom prípade však budú môcť jedlá a nápoje podávať len v exteriéri pre maximálne desať osôb.

Krátke správy

piatok 27.8.2021 - 15:56

Tohtoročné oslavy 77. výročia SNP síce nebudú mať rozmer, na ktorý sú návštevníci zvyknutí z čias pred koronou, určite však treba aj v tomto roku počítať s dopravnými obmedzeniami. Tie sa budú týkať najmä centra mesta. Od soboty večera, 28. augusta bude v Kapitulskej ulici platiť až do nedele 15:00 h zákaz zastavenia. Dňa 29. augusta 2021 v čase od 6:00 do 15:00 h budú uzavreté ulice – Kapitulská, Švantnerova, Cikkerova a Kuzmányho. Mestská aj štátna polícia žiadajú o rešpektovanie pokynov a zákazu parkovania na uvedených uliciach.

Krátke správy

utorok 17.8.2021 - 7:37

V noci z pondelka na utorok prešlo aj nad územím Banskej Bystrice výrazné búrkové pásmo. Búrka spojená so silným vetrom spôsobila v meste a okolí najmä poškodenie množstva stromov, ktoré miestami padali aj na chodníky a cesty. Poškodili aj niekoľko zaparkovaných áut. Silný vietor doslova odfukoval kontajnery z ich stanovíšť. Z informácií od čitateľov BBonline.sk vyplýva, že vylámané stromy skomplikovali v noci situáciu najmä na Graniari, Karlove, na sídlisku Rudlová-Sásová či v Nemciach a neďalekej Kynceľovej, ale aj centre mesta. Na Fončorde a v Podlaviciach malo dôjsť ku strhnutiu niekoľkých striech na domoch. Kvôli strhnutému trolejovému vedeniu je obmedzená časť trolejbusovej dopravy. Počas utorka sa ešte môže vyskytnúť slabší dážď, búrky už neočakávame. Zostane však ochladené, len do 20 stupňov Celzia.

Krátke správy

piatok 13.8.2021 - 15:45

Veľkokapacitné odberové miesto na Mičinskej ceste prevádzkované FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica bude od pondelka 16. augusta 2021 opätovne zabezpečovať antigénové testovanie pre verejnosť. Odberové miesto na antigénové testovanie na Mičinskej ceste bude v prevádzke pondelok až nedeľu od 8.00 – 16.00 h s tým, že posledný odber bude realizovaný o 15.30 h. Počas nedele 22. a 29. augusta prebehne testovanie na Pandemickej ambulancii Oddelenia infektológie v starom nemocničnom areáli, Cesta k nemocnici 1. Cena je 5 eur, platba bude možná len v hotovosti, výsledok obdržíte v papierovej forme.

Krátke správy

streda 4.8.2021 - 9:12

Primátor mesta, Ján Nosko informoval verejnosť prostredníctvom sociálnej siete o finančnej pomoci pre obce na Morave, ktoré postihlo ničivé tornádo. Celkovo mesto pošle aj vďaka zbierke občanov spolu 10-tisíc eur. „Vďaka solidarite Banskobystričaniek a Banskobystričanov sa podarilo vyzbierať 4 000 eur. Spolu s vyčlenenými financiami z rozpočtu mesta odošleme Juhomoravskému kraju celkovo 10 000 eur,” napísal primátor k verejnej zbierke a dodal: „Hoci ničivá veterná smršť spôsobila obrovské škody veríme, že táto suma aspoň čiastočne pomôže zasiahnutým obciam, ktoré to potrebujú.”

Krátke správy

utorok 3.8.2021 - 14:31

Novou posilou banskobystrickej futbalovej Dukly sa stal tridsaťdvaročný útočník David Depetris. Rodák z Argentíny, ktorý prichádza s cieľom pomôcť Dukle k naplneniu ambícií, je pre slovenských fanúšikov známou postavou. Veľkú časť svojej profesionálnej kariéry odohral za AS Trenčín, kde patril medzi obávaných strelcov. Útočník, ktorý získal slovenské občianstvo odohral niekoľko sezón aj v zahraničí. Na Slovensku obliekal taktiež aj dres trnavského Spartaka. V drese slovenskej reprezentácie si pripísal na svoje konto dva štarty.

Krátke správy

pondelok 2.8.2021 - 17:34

Záujemcovia o očkovanie proti ochoreniu Covid-19 môžu prísť do VKOC bez predošlej registrácie aj počas tohto týždňa. BBSK informuje záujemcov o očkovanie proti ochoreniu Covid-19 o nových termínoch očkovania. Záujemcom o takúto možnosť stačí prísť do VKOC na Komenského 12 v nasledovných termínoch: v piatok 6. augusta od 14:00 do 18:00 (vakcína Pfizer/BioNTech – AJ DETI) a vakcína AstraZeneca (len 2. dávka). Počas nedele 8. augusta v čase od 14:00 do 18:00 (vakcína Pfizer/BioNTech – AJ DETI) a vakcína AstraZeneca (len 2. dávka). Je potrebné priniesť si so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca, v prípade 2. dávky aj potvrdenie o 1. dávke očkovania.

Krátke správy

pondelok 2.8.2021 - 14:19

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica sa v prvom kole novej sezóny TIPOS Extraligy predstavia na ľade tímu HC 21 Prešov, ktorý nahradí klub HC 07 Detva. Zápas sa uskutoční 24. septembra na vynovenom štadióne v Prešove. TIPOS Extraliga bude mať v sezóne 2021/22 dvanásť účastníkov. Všetky kluby budú slovenské, keďže maďarský zástupca DVTK Jegesmedvék Miškovec sa rozhodol v našej najvyššej súťaži nepokračovať. Kompletný rozpis nového ročníka bude zverejnený v najbližších dňoch, no už teraz je jasné, že kvôli rekonštrukcii zimného štadióna odohráme prvých 22 kôl na klziskách súperov.

Krátke správy

štvrtok 29.7.2021 - 9:01

Vo veku 66 rokov zomrel po ťažkej chorobe, v stredu 28. júla v neskorých večerných hodinách, bývalý primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor. Informovala o tom RTVS. Rodák z Lučenca, ktorý bol absolventom SPŠ stavebnej v B. Bystrici a neskôr Pedagogickej fakulty UK v Bratislave, sa do povedomia verejnosti dostal najmä v pozícii prezidenta Konfederácie odborových zväzov. V roku 2006 bol s podporou strán SMER-SD, SNS a SZ zvolený za primátora B. Bystrice. Vo funkcii bol jedno volebné obdobie do roku 2010. O návrat do politiky sa snažil v roku 2017, keď sa uchádzal o post predsedu BBSK. Ešte pred voľbami však svoju kandidatúru stiahol, neúspešne kandidoval na post krajského poslanca.

Krátke správy

utorok 27.7.2021 - 15:53

V úvode týždňa mesto avizovalo obmedzenia súvisiace s prácami na Partizánskej ceste, ktoré mali od štvrtka 29. do soboty 31. júla priniesť obmedzenia v prevádzke trolejbusov MHD, ktoré nemali obsluhovať časť zastávok. Dopravný podnik mesta napokon na dotknuté linky využije v časoch obmedzení náhradné spoje – všetky tri dualbusy, elektrobus i náhradné autobusy. Partizánska cesta bude v uvedených dňoch napriek prácam na ceste s obmedzeniami prejazdná pre všetku dopravu.

Krátke správy

sobota 24.7.2021 - 18:09

Z dôvodu rekonštrukcie miestnej komunikácie a plánovanej pokládky asfaltu, dôjde ku zmenám aj v mestskej hromadnej doprave v mestských častiach Podlavice a Skubín. Obmedzenia nastanú v stredu, 28. júla v čase od 7.00 do 16.00 h a v rámci autobusovej dopravy sa budú týkať linky MHD číslo 35. V uvedenom čase bude linka končiť, respektíve začínať na zastávke na Gaštanovej ulici v Podlaviciach. Obsluhované nebudú zastávky Skubín Jednota, Buková a Skubín otočka. V smere do Skubína zároveň ani zastávka Povstalecká cesta.

Krátke správy

streda 21.7.2021 - 11:01

Obyvatelia vo viacerých častiach Banskej Bystrice sa opäť musia pripraviť na odstávky elektrickej energie. Ako informuje Stredoslovenská distribučná, k plánovaným odstávkam dôjde vo štvrtok, 22. júla na uliciach Dobšinského, Hečkova, Ľuda Ondrejova a v Medenom Hámri, Na Karlove a na ulici Šimona Jurovského. Odstávka je tu naplánovaná v čase od 7.30 do 16.30 h. Vo štvrtok, v rovnakom čase, musia s odstávkou počítať aj obyvatelia niektorých bytových domov na Ulici Petra Karvaša, na Tulskej a na Kostiviarskej ceste.