Quantcast

Krátke správy

Krátke správy

utorok 23.2.2021 - 19:26

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA) na pravidelnej utorkovej tlačovej besede informoval o vývoji epidemiologickej situácie na Slovensku. Tá sa naďalej zhoršuje. Pre okres Banská Bystrica to bude aj nasledujúcom, prvom marcovom týždni znamenať zotrvanie v bordovej farbe III. stupňa varovania Covid automatu. Stále tak bude potrebný najviac 7-dní starý negatívny test na Covid-19 pri ceste do práce či mimo hranice okresu. Susedný Zvolen zostáva v najhoršej čiernej fáze.

Krátke správy

pondelok 22.2.2021 - 13:32

Banskobystrická FNsP F. D. Roosevelta mala k pondelkovému ránu v starostlivosti až 122 pacientov s ochorením Covid-19. Štrnásť z nich je vo vážnom stave, pri ktorom musia byť napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ide o najvyšší počet aktuálne hospitalizovaných pacientov s koronavírusom od prepuknutia pandémie v tunajšej nemocnici, ale aktuálne je táto negatívna štatistika na najvyšších hodnotách aj v rámci celého Slovenska. V okrese B. Bystrica pribudlo len cestou PCR testovania za víkend ďalších 137 pozitívnych prípadov ochorenia.

Krátke správy

pondelok 15.2.2021 - 9:20

Po desiatich rokoch sa na Slovensku realizuje sčítanie obyvateľov. Sčítanie domov a bytov tentokrát prebehlo už skôr a realizovali ho samosprávy bez účasti verejnosti. Pri sčítaní obyvateľov je potrebné vyplnenie elektronického formulára každým obyvateľom, deti do 18 rokov sčítajú ich rodičia. Od počtu sčítaných obyvateľov závisí následne napríklad rozdeľovanie podielových daní, ktoré sú hlavným príjmom miest a obcí. Sčítanie začalo v pondelok, 15. februára a potrvá do 31. marca. Viac v staršom článku…

Krátke správy

štvrtok 11.2.2021 - 13:39

Až sto pacientov musí byť aktuálne hospitalizovaných s ochorením Covid-19 v banskobystrickej FNsP F. D. Roosevelta. Pätnásť z nich zároveň ku štvrtkovému ránu potrebovalo podporu umelej pľúcnej ventilácie. Za ostatných 7 dní pribudlo v okrese B. Bystrica takmer 700 pozitívnych prípadov ochorenia Covid-19 zistených formou RT-PCR ako aj antigénového testovania. Nemocnica navyše naďalej bojuje s výpadkom personálu, ktorý sa potýka s ochorením Covid-19 alebo nariadenou karanténou. Aktuálne sa to týka päťdesiatky zamestnancov.

Krátke správy

nedeľa 7.2.2021 - 11:12

Počas soboty otestovali na mimoriadne zriadených mestských odberných miestach pre testy na ochorenie Covid-19 celkom 8 898 ľudí, z ktorých 49 (0,55%) malo pozitívny výsledok testu. V sobotu tiež prebehlo rokovanie Bezpečnostnej rady okresu a neskôr aj online rokovanie primátora Jána Noska s riaditeľmi škôl. Výsledkom rokovaní je definitívne potvrdenie otvorenia materských škôl a určených stupňov základných škôl v meste od 8. februára. BBSK už skôr informoval, že od pondelka sa vrátia k prezenčnej výučbe aj záverečné ročníky stredných škôl.

Krátke správy

piatok 5.2.2021 - 19:35

Vláda Slovenskej republiky v piatok rozhodla, že napriek spusteniu tzv. Covid automatu od pondelka, 8. februára, budú potvrdenia o negatívnom teste na Covid-19 staré najviac 7 dní, vyžadované pri ceste do práce až od stredy, 10. februára. Pre cestu do prírody v rámci okresu test vyžadovaný nebude. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA) zároveň informoval, že vláda bude postupne uvoľňovať podmienky v bezpečnejších regiónoch predlžovaním intervalu testov.