Lyžiarske stredisko Ski Králiky vstupuje do aktuálnej zimnej sezóny s novinkami.

Zdroj foto: SKI Králiky

Už v tej predchádzajúcej bola na Králikoch v prevádzke nová 4-miestna lanovka, k dispozícii naďalej zostávajú kotvový a detský vlek. Zjazdovky po zmenách dosiahli dĺžku takmer 3 km.

Po skončení minulej lyžiarskej sezóny prebudovanie strediska pokračovalo. Na koncovej stanici lanovej dráhy vzniklo jazero, slúžiace ako rezervoár vody, vďaka ktorému bude možné zasnežovať počas celej zimnej sezóny. Jazero bude návštevníkom k dispozícii aj v lete. Celoročne sa bude využívať i nová tubingová dráha s teflónovým povrchom priamo na svahu.

V tomto čase sa na Králikoch spúšťa do prevádzky nové reštauračné zariadenie, ktoré sa nachádza vedľa pôvodnej starej koliby. Disponuje bezbariérovým vchodom a bezbariérovým sociálnym zariadením. Reštaurácia je dvojpodlažná, má kapacitu 142 miest v interiéri a ďalších cca. 200 miest na terase s bufetom.

Rekonštrukciou prešlo aj parkovisko, vytvorili sa nové parkovacie miesta, čím sa jeho kapacita takmer zdvojnásobila. Cesta od otočky autobusu k svahu na parkovisku sa opravuje.

Na sobotu 11. decembra 2010 je v stredisku naplánovaný Open Day.