Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici (SOS) pokračuje v projekte známeho cyklu divadelných predstavení Divadelný štvrtok SOS už ôsmy rok a pokračovať bude aj vo februári.

Projekt ponúka občanom mesta možnosť kultúrneho vyžitia sa s komornými divadelnými inscenáciami slovenských aj zahraničných súborov. Po siedmych rokoch patria Divadelné štvrtky k pravidelným podujatiam SOS. Našli svojich divákov a v roku 2020 ich SOS rozširuje aj pre mladých divákov zo stredných škôl. Po januárovom organizovanom predstavení hry PLAY KARENINA v podaní členov Celkom malého divadla zo Starého Tekova a Divadla Kusy cukru z Kremnice pre gymnazistov sa vo februári  uskutoční aj prvé verejné predstavenie.

Skúsenosť pre mladých režisérov

Na scéne v komornej sále SOS na Dolnej ulici 35 sa predstaví Divadelný súbor Jána Chalupku mesta Brezno s inscenáciou na motívy hry Petra Karvaša NEBO – PEKLO. „Tento divadelný súbor je známy tým, že okrem profesionálnych režisérov dáva príležitosť aj mladým adeptom réžie a v tejto sezóne sa úlohy upravovateľky a režisérky zhostila poslucháčka piateho ročníka Akadémie umení v Banskej Bystrici Lucia Rakúsová,“ hovorí Maroš Krajčovič, metodik SOS a dramaturg cyklu.

Realita na divadelných doskách

Hra cez úsmevné situácie kritizuje ľudské neduhy, neúprimné vzťahy, korupciu, protekciu a amorálne správanie v spoločnosti. Sochár Tóno Belica nemá v živote šťastie. Napriek tomu, že sa snaží zo všetkých síl, nedarí sa mu uspieť v kariére ani v láske. Túži po zázraku, po náhlej zmene v živote. Túži sa stretnúť svojho anjela strážneho. Skôr, ako k Tónovi príde strážny anjel, zjaví sa v jeho byte diablica Evelína. Čo všetko sa udeje nielen v živote sochára sa dozviete na predstavení hry NEBO – PEKLO 13. februára 2020 o 18.00 hod. Lístky získate v predpredaji v Informačnom centre v priestoroch Radnice v Banskej Bystrici alebo si ich môžete zakúpiť 30 minút pred predstavením.