Quantcast

Slnko vychádzajúce v nasledujúcom týždni okolo trištvrte na šesť nám bude zohrievať vzduch počas týždňa na príjemné teploty okolo dvadsiatich stupňov Celzia.

Aj keď pondelok môže oproti nedeli priniesť o čosi viac oblačnosti, slnečné lúče si nájdu cestu, aby stúpla maximálna teplota oproti poslednému dňu končiaceho sa týždňa o približne jeden až dva stupne. V pondelok by tak malo byť maximálne okolo devätnástich stupňov, ale aj v ďalších dňoch bude pokračovať mierne otepľovanie a najmä ubúdanie akejkoľvek oblačnosti. Úplne jasným dňom by mal byť štvrtok, kedy sa pocitové teploty vyšplhajú až na letných 24 až 26 stupňov Celzia. Keďže sa neočakáva ani výraznejší vietor, v posledný pracovný deň tohto týždňa sa zrejme v práci zapotíme. Avšak sviatočný piatok, ako aj celá Veľká noc, sa bude niesť v podobnom počasí. Aj keď maximálne denné teploty cez víkend jemne klesnú, na 22 až 23 stupňov, slnečné počasie vydrží až do pondelka. V utorok nasledujúceho týždňa sa však už do stereotypu môžeme vrátiť pri občasnom daždi.

Späť ale k 16. týždňu. Stúpať budú už aj nočné teploty, i keď pondelková noc bude ešte poriadne chladná, minimálne teploty klesnú približne ku dvom stupňom nad nulou. Nasledujúce rána by už také chladné byť nemali, minimálne teploty sa budú pohybovať okolo siedmich stupňov.