Mesto začne už v stredu 22. mája s dlho odkladanou rekonštrukciou zeleného asfaltu a Námestia SNP.

cesta asfalt namestie snpRekonštrukcia zeleného asfaltu na Dolnej ulici, Námestí SNP a Námestí Štefana Moyzesa, ako aj rekonštrukcia ďalších povrchov na banskobystrickom námestí a rekonštrukcia odvodňovacích kanálov okolo cesty, mali byť pôvodne realizované už v roku 2011. S odvolaním sa na prebiehajúcu turistickú sezónu, ale mesto v plánovanom termíne rekonštrukciu nerealizovalo. Neskôr vedenie mesta hovorilo o jari minulého roku, v skutočnosti s prácami začalo až v novembri, keď niekoľko dní trojica pracovníkov vykopávala na Námestí Štefana Moyzesa odvodňovacie kanály okolo cesty.

Prvé búracie práce sa začnú v stredu 22. mája. Predpokladaný termín ukončenia prác je do začiatku letných prázdnin, teda do 30. júna. „Práce sú naplánované počas pracovných dní v čase od 7. 00 hod. Do 17. 00 hod., avšak v prípade potreby budú prebiehať aj počas víkendových dní,“ povedal prednosta mestského úradu Miroslav Rybár.

Obnova bude realizovaná po jednotlivých etapách a úsekoch, ktoré budú na seba nadväzovať. S prácami sa začne vybúraním pôvodného odvodnenia komunikácie na Dolnej ulici od Námestia S. H. Vajanského smerom k Námestiu SNP. Pokračovať sa bude búracími prácami na Námestí SNP. Následne bude položené a napojené nové odvodnenie a dlažobné kocky. Na záver je v štyroch etapách naplánovaná pokládka spodnej vrstvy asfaltov a vrchnej vrstvy, teda zeleného asfaltového koberca.