Šiesty ročník medzinárodných interpretačných kurzov a koncertov odštartuje v nedeľu 27. septembra o 20-tej hodine. Festival bude ukončený záverečným koncertom, ktorý sa uskutoční v piatok 2. októbra o 15-tej hodine.

Projekt koncerty BASS FEST+2015 je zameraný na podporu koncertného života v rámci regiónu Banskej Bystrice. V priebehu piatich dní prinesie dvanásť koncertov rozdielnych žánrov od klasiky až po jazz – world, etno, baroko s poprednými slovenskými a zahraničnými umelcami (Dalibor Karvay, Matúš Jakabčic, Stano Palúch, Mária Čírová & Bass Band, Jiří Stivín a mnoho ďalších). Obohatením bude uvedenie predstavenia „KONTRABAS“ od Patricka Süskinda, v podaní Františka Výrostka.

BassFest2015_plagatA4

Všetky koncerty sa uskutočnia v priestoroch koncertnej sály J. Cikkera na Radnici. Divadelné predstavenie sa uskutoční v priestoroch divadla Akadémie Umení, divadelnej fakulty v Banskej Bystrici. Workshopy, lekcie a prednášky sú prístupné na Akadémii Umení, Fakulte múzických umení.

V rámci workshopov sa majú účastníci možnosť prihlásiť k takmer štyridsiatim renomovaným lektorom z  dvanástich krajín Európy. Súčasťou projektu je aj 5. ročník medzinárodnej kontrabasovej interpretačnej súťaže K. D. von Dittersdorfa, na ktorej sa v priebehu štyroch rokov zúčastnilo viac ako sto kontrabasistov z celého sveta. Viac informácií ako aj presné dátumy koncertov nájdete na nasledovnej webovej stránke.