Záhrada by mala byť oázou pokoja a oddychu, kde možno na chvíľu vypnúť od starostí a zhonu života a načerpať novú energiu. Mala by byť útočiskom, kde sa cítime uvoľnene, či už sa venujeme záhradkárčeniu, športovaniu alebo len obyčajnému leňošeniu a slneniu.

To možno dosiahnuť výberom vhodného a pohodlného záhradného nábytku, ale takisto voľbou správneho športového oblečenia, ktoré poskytne maximálny komfort. Koniec koncov záhrada je často miestom, kde sa schádza celá rodina, a to nielen po namáhavom dni v práci a škole, ale aj pri príležitosti rodinných osláv a stretnutí. A tomu by malo zodpovedať, aby sa každý hosť cítil dobre.

Nielen štýlový, ale i pohodlný

Pri kúpe nábytku do záhrady je určite dôležité, aby bol pekný a dizajnovo zapadal do architektúry nášho domu, chaty či terasy. No ide predovšetkým o jeho pohodlnosť. Či už je to sedacia súprava, stolička alebo hojdacie kreslo, je potrebné, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sa nezničia vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok a nebude vadiť, ak ich pokropia dažďové kvapky. Takisto je fajn, keď je nábytok nenáročný na údržbu, aby vyzeral zachovalo čo najdlhšie. Vybrať sa dá z viacerých materiálov, z dreva, kovu aj plastu. Ratan je zas vhodnejší na kryté terasy a zastrešené miesta. Mäkké vankúše a podsedáky, nastaviteľné lehátka aj stabilné stoly sú ideálnou možnosťou.

Doplnky podčiarknu atmosféru

Záhradnú atmosféru vytvárajú aj pre niekoho možno zbytočné a nenápadné doplnky. Hrejivé teplo domova navodzujú sviečky, solárne svetlá, vonkajšie koberce, prívetivé záhradné sochy alebo kvetináče, v ktorých budú hrdo kvitnúť obľúbené rastliny. Altánky, pergoly a slnečníky sa v lete postarajú o príjemný tieň a zabezpečia úkryt pred silnými slnečnými lúčmi. Kto by si čas na záhrade cez horúce dni nerád krátil schladením sa v osviežujúcom bazéne alebo grilovaním chutných steakov s partiou kamarátov? Záhradné dekorácie, fontány i jazierka budú pastvou pre oči domácich aj návštevníkov záhrady.

Užitoční pomocníci

Ďalšou vecou, ktorá sa v záhrade, najmä pri práci v nej, zíde ako soľ, je záhradné náradie, ktoré neskôr odpočíva v domčeku na náradie. Kosačky, kultivátory, kompostéry, postrekovače a záhradné náradie sú neoceniteľnými pomocníkmi, bez ktorých by sme sa ťažko zaobišli. Uľahčujú nám prácu v snahe o našu krásnu zelenú oázu. Záhradný domček, pieskovisko, ihrisko aj hojdačka zas urobia radosť najmenším členom rodiny. Rozličné užitočné i dizajnové potreby do záhrady za lepšie ceny môžete získať, keď použijete zľavový kód merkury market.

Funkčnosť a komfort

Na záhrade sa okrem starostlivosti o trávnik, živý plot, kvety, stromy a priesady často hráme s deťmi a domácimi miláčikmi. Vlastná záhrada je ideálnym miestom na cvičenie na čerstvom vzduchu, loptové hry a iné športové činnosti. Na to však ešte potrebujeme príjemné športové oblečenie, ktoré nás neobmedzuje, netlačí ani neťahá. Materiály ako polyester, nylon a špeciálne športové tkaniny sú skvelé na aktivity v exteriéri. Sú ľahké, rýchloschnúce a prispôsobia sa krivkám tela. Nesmieme zabudnúť na adekvátnu obuv, ktorá zabezpečí dostatočnú oporu pri voľnočasových a pohybových činnostiach. Štýlovo sa obliecť a obuť do záhrady za dobré ceny umožňuje modivo zľavový kód.

Vybrať si pohodlné záhradné doplnky i športové oblečenie sa dá aj bez toho, aby sme museli načrieť hlboko do peňaženky. Už len stačí pohodlne sa usadiť, vziať do rúk šálku voňavej kávy alebo ľadového drinku s obľúbenou knihou a nechať sa unášať jemným vánkom za štebotu vtákov. Alebo ponaháňať sa so svojím štvornohým maznáčikom v dobre padnúcom športovom kúsku, na ktorého potom čaká oddych v útulnej búde či koterci.