Po dvoch úspešných ročníkoch sa Kino v bazéne stalo pevným bodom na kultúrnej mape Banskej Bystrice. Brány do nádvoria Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského sa tento rok otvoria už 10. júna. Organizátori v tomto roku opäť sľubujú kvalitné filmy a ešte pestrejší program.

kino v bazeneProjekt, ktorý na jeseň získal Cenu Most 2013/2014 v kategórii Najlepší projekt, tento raz môžete aj vy. Kultúra sa nezaobíde bez finančnej podpory. Inak tomu nie je ani v prípade Kina v bazéne, ktoré prinieslo za dva ročníky svojej existencie asi tridsať podujatí, a to zadarmo, pre širokú verejnosť.

„To, čo iní pokrývajú zo vstupného, my hradíme z grantových prostriedkov a dotácií. Vždy sú nejaké možnosti,“ hovorí Slavo Sochor z Kina v bazéne, ktoré minulý rok navštívili dve tisícky divákov. Napriek tomu, že aj tento rok plánujú sprístupniť akcie zadarmo, chcú upozorniť na
to, že to nie je samozrejmosť a každé podujatie niečo stojí. „Počas celého apríla môžu priaznivci podporiť projekt Kino v bazéne na portáli Štartovač. Peniaze použijeme najmä na technické vylepšenie priestoru,“ dodáva Sochor s tým, že suma 600 eur, ktorú zbierajú, je iba zlomkom z celkových výdavkov.

Systém financovania prostredníctvom tzv. crowdfundingu sa dostáva čoraz viac do popredia. Vďaka veľkému množstvu prispievateľov sa často podarí zrealizovať aj finančne náročné projekty. Či sa organizátorom podarí vyzbierať peniaze po spomínanú hranicu je zatiaľ otázne, výsledok bude jasný na konci apríla. Vy môžete Kino v bazéne podporiť na tejto stránke.