Zoznam každoročných podujatí, o ktoré prichádzame kvôli súčasnej epidemiologickej situácii sa neustále zväčšuje. Úvod mája každoročne v Banskej Bystrici patrí napríklad aj Majálesu, ktorý po minulé roky pravidelne zabával Banskú Bystricu.

Nebyť koronakrízy, tradičné veľké hudobno-zábavné podujatie sa aj tento rok mohlo konať v areáli atletického štadióna UMB pod Tajovského ulicou. Po minulé roky sa na festivale Bažant Majáles predstavili kapely ako HEX, Gladiátor, Skupina Vidiek, Para, Polemic, Smola a Hrušky, Medial Banana a mnoho ďalších. Festival pravidelne organizovali študenti Univerzity Mateja Bela a okrem hudobného programu si mohli návštevníci užiť aj sprievodné akcie, ako tradičný turnaj v malom futbale Majáles Cup či rôzne súťaže priamo na pódiu.

Keďže fotografický archív podujatí na BBonline.sk je skutočne bohatý, rozhodli sme sa priblížiť atmosféru Bažant Majálesu aspoň vo výberovej fotogalérii z minulých ročníkov. Prižmúrme tak oči a aspoň v spomienkach a predstavách si pripomeňme toto zaujímavé podujatie, ktoré by nám inak spríjemnilo jeden z májových dní.