Snehová nádielka láka na poriadnu jazdu na saniach či boboch. Kde si v Brne zajazdia tí najmenší a kam sa môžu vydať milovníci strmých trás? Parádne dráhy nájdete dokonca aj v centre mesta.

Sánkovanie v Brne

Dráhy ako stvorené na sánky a boby nájdete na Kravej hore pod hvezdárňou, pri kohoutovickej Horárni, na Střeleckom alebo Medláneckom kopci, v špilberskom parku, na Lesnej či v Líšni. Medzi Sobešicami a Útechovom (zastávka U buku) navyše nájdete kopčeky vhodné aj pre tých najmenších. V Žebetíne sa zasa môžete posánkovať na kopci za rybníkom – na svoje si tam prídu rodičia aj deti. V parkoch však občas býva vysoký počet zjazduchtivých športovcov, preto sa oplatí za poriadnym svahom vycestovať do okolia mesta.

Sánkovanie v okolí Brna

Skutočný pôžitok z dlhej a rýchlej jazdy môžete zažiť pri Rudickom prepade. Trať vedľa historického veterného mlyna sa hneď spočiatku prudko zvažuje a končí zrázom, preto tu športujte s ohľadom na bezpečnosť a svoje skúsenosti. Parádne jazdy zažijete aj v lyžiarskom areáli Zbraslav pri Brne, kde sa bobuje a sánkuje na bočnej trase mimo dráhy určenej pre lyžiarov a snowboardistov.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Počas zimného športovania by ste mali mať pre každý prípad nasadenú prilbu (deti aj dospelí). Oči si pred zvíreným snehom chráňte lyžiarskymi okuliarmi. Pred prvým zjazdom si trať prejdite pešo a presvedčte sa, že sa na nej nevyskytujú žiadne predmety alebo stromy. Myslite na brzdnú dráhu a nesánkujte sa na miestach, kde nemôžete na konci dráhy bezpečne zastaviť. Dávajte pozor na ostatných jazdcov a v prípade nechcenej zastávky v polovici jazdy sa čo najrýchlejšie dostaňte preč z trate.

Zábava pre malých aj veľkých

Sánkovanie a bobovanie baví deti aj ich rodičov. Doprajte si pohyb na čerstvom zimnom vzduchu a užite si rýchlu jazdu v Brne aj okolí – nezabudnite však na prilbu a základné bezpečnostné zásady, aby ste si zimnú sezónu nepokazili zbytočným zranením.