Podľa webovej stránky HC’05 iClinic Banská Bystrica sa trojnásobný šampión Tipsport Ligy a veľká osobnosť slovenského hokeja, rozhodol ukončiť kariéru. Tomáša Surového tak v novej sezóne už neuvidíme v banskobystrickom, ani žiadnom inom drese.

Kapitán banskobystrických Baranov oznámil svoje rozhodnutie nepokračovať v kariére prezidentovi klubu, Jurajovi Kovalovi v závere minulého týždňa.

„Pri rozhodovaní zohral svoju rolu aj vek. V kariére každého hokejistu tento bod príde, uvažoval som o tom už po sezóne. Tridsaťsedem rokov je pravý čas, mohlo to byť aj neskôr ale aj skôr,” povedal banskobystrický rodák pre hc05.sk k dôvodom, ktoré ho viedli k rozhodnutiu zavesiť korčule na klinec.

Tomáš Surový končí svoju hráčsku kariéru po historickom majstrovskom hetriku s domácou Banskou Bystricou. K titulom doviedol mužstvo ako kapitán a k úspechom klubu prispel obrovskou mierou. V srdciach fanúšikov tak zanechal nezmazateľnú stopu.

„Ja som rád, že sa nám podarilo v Banskej Bystrici, v mojom rodnom meste vyhrať tri tituly, ktoré prišli práve ku koncu mojej kariéry. Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou toho krásneho obdobia, zarezonovalo to v celom meste aj regióne. Zároveň som vďačný, že som mohol byť súčasťou klubu a hrať pred tak výbornými fanúšikmi. Boli to krásne posledné roky a je to určite pekná bodka za tým všetkým.”

Trojnásobný účastník Zimných olympijských hier si okrem zámorskej NHL zahral aj vo švédskej SHL a taktiež aj v nadnárodnej KHL. Z bratislavského Slovana zamieril domov, do Banskej Bystrice, s ktorou vybojoval tri majstrovské tituly. „Suro“, ako znie jeho prezývka, má za sebou bohatú a úspešnú kariéru. Barani sa tak budú musieť v budúcej sezóne zaobísť bez svojho lídra. Tomáš Surový však dal jasne najavo jeho dôveru v prácu ľudí okolo najúspešnejšieho hokejového klubu poslednej päťročnice.

„Ešte je asi priskoro to hodnotiť, no je samozrejmé, že po rokoch dosiahnutých úspechov, čo stálo nemalé úsilie pána Kovala a všetkých ľudí v klube, príde čas kedy je možnosť zabudovať do tímu aj mladých hráčov, ktorí možno doteraz nemali až toľko priestoru vzhľadom na nabitú zostavu. Je to úplne samozrejme a logické vyústenie vzhľadom aj na to, že financovanie klubu a hokeja je, povedzme si úprimne, náročné. Mužstvo sa poskladalo veľmi dobre a vôbec by som sa nebál o smerovanie klubu, možno práveže nebude vyvíjaný až taký tlak a hráči budú môcť hrať o to uvoľnenejšie,”dodal na záver pre stránku klubu Tomáš Surový.