V decembri vydali svoj debutový album Ceremony, na jar mali prvé turné, v lete žali úspech na festivaloch ako Topfest, a po lete hlásia rozchod… Ako je to možné?

christmas kapelaBanskobystričanom dobre známa kapela Christmas, ktorej dvaja členovia pochádzajú z nášho mesta, pôsobí na stredo-európskej scéne len vyše 3 roky, počas ktorých odohrali viac ako 120 koncertov pred viac ako 80 000 ľuďmi. Boli predskokanmi legendám ako Nightwish a Lordi, ich spevák Jacky bodoval vo finále Hlasu Československa a nahrali album plný hostí zo špičkových kapiel ako Kabát, Team, Tublatanka, Slobodná Európa a the Paranoid. Toľko úspechu za tak krátky čas nepamätá na Slovensku veľa kapiel, no napriek tomu chalani končia.

Správy o rozlúčke sa objavili len nedávno uverejnením úmrtného parte na stránkach kapely. Počiatočné rozpaky a pochybnosti týchto informácií však už onedlho potvrdil aj gitarista Rikki, ktorý sa fanúšikom pokúsil všetko vysvetliť vo svojom oficiálnom blogu.

Kapela takisto zrušila všetky koncerty, ktoré mala naplánované a „uskromnila“ sa na posledné dva rozlúčkové 26.10. v bratislavskom klube Randal a symbolicky 1.11. na sviatok všetkých svätých v Klube 77 v Banskej Bystrici.

V blogu Rikki takisto vyzýva fanúšikov, aby ten „kto máte niečo na jazyku – aby vám nestŕpol – budem rád ak sa o to s nami podelíte verejne či súkromne, ideálne však na našich rozlúčkových koncertoch.“