Túžba po vlastnom kancelárskom priestore ženie viacerých začínajúcich podnikateľov k dlhom. Prenájom kancelárskych priestorov sú zbytočne vyhodené peniaze, ale začínajúci podnikatelia, resp. podnikatelia, ktorí nevykazujú vysoké zisky, sú radi aj za takúto možnosť.

Ak ale máte vlastný kancelársky priestor a plánujete ho nanovo zariaďovať, zariaďte si ho tak, aby motivoval zamestnancov k lepším výkonom.

Zelené steny a kvety v kancelárii

Ak sa vám nepáčia biele steny, ktoré sa považujú za klasiku v kancelárskych priestorov, zvoľte zelenú farbu. Podľa výsledkov odborných štúdií zelená farba zvyšuje motiváciu zamestnancov až o 8% a okrem toho prináša pocit šťastia a zdravia. Zelená je farba prírody, je to upokojujúca farba, preto sa nemôžeme čudovať, že výsledky vyšli tak ako vyšli.

Zelenú farbu môžete do kancelárie „priniesť“ aj v podobe kvetináčov s kvetmi. Niektoré kvety navyše prečisťujú vzduch a vytvárajú optimálnu klímu. Čistý vzduch a prostredie obklopené zeleňou motivuje zamestnancov k lepším výkonom.

Kvalitné pohodlné kreslá

V kancelárii, ktorá motivuje zamestnancov k lepším výkonom, nesmú chýbať pohodlné kancelárske kreslá. Tieto kancelárske kreslá musia mať ergonomický charakter, čiže svojou konštrukciou musia chrániť zdravie chrbtice. Mali by byť z priedušného tmavého materiálu, ktorý sa ľahko udržiava a po rokoch sa neošúcha. Musia mať kvalitné opierky hlavy a rúk a samozrejme musia mať pevné nožičky, ktoré udržia aj zamestnancov väčšej váhy.

Ak chcete zamestnancov podporiť v lepších výkonoch, čo tak im namiesto nudných čiernych kancelárskych kresiel kúpiť farebné kancelárske kreslá?

Kútik, kde si budú môcť oddýchnuť

Kancelárske priestory motivujúce k lepším výkonom majú aj oddychové kútiky, kde sa bude môcť zamestnanec vrámci prestávky vystrieť, ponaťahovať sa, oddýchnuť si a vybaviť si súkromné veci. Súčasťou kútika musí byť moderný drevený konferenčný stolík, pohodlná sedačka (kreslá), menšia kuchynka s kávovarom, zdrojom pitnej vody a chladnička, kde si budú môcť zamestnanci odložiť desiatu.

Zariaďte si aj vy takú kanceláriu, ktorá bude vašich zamestnancov motivovať k lepším výkonom.