Či už je váš elektrobicykel vaším prvým bicyklom, alebo prechádzate na e-bike z tradičného bicykla, je dôležité vedieť, kde môžete a kde nemôžete jazdiť. Elektrobicykle sú regulované v jednotlivých častiach mesta a v niektorých prípadoch aj mestskou časťou, takže sa určite oboznámte s miestnymi zákonmi.

Vo väčšine prípadov sa v celej krajine s elektrickými bicyklami zaobchádza ako s tradičnými bicyklami, pokiaľ ide o prístup k cyklistickým chodníkom, pruhom a cestičkám. To znamená, že na svojom e-bicykli môžete jazdiť prakticky kdekoľvek, kde by ste jazdili na tradičnom bicykli. Či už jazdíte za cvičením, prepravou alebo jednoducho pre zábavu, na e-bicykli sa môžete dostať na tú najlepšiu kombináciu ciest, chodníkov a chodníkov. Nerobí sa ani rozdiel či už ide o horské elektrobicykle alebo iné.

V lesoparkoch sú v súčasnosti e-bicykle povolené na všetkých chodníkoch otvorených pre bicykle, s niektorými výnimkami. To je skvelá správa, keďže vďaka nej sú niektoré z najkrajších miest v krajine dostupné na e-bicykloch. V dôsledku toho je e-bike vašou spiatočnou vstupenkou za dobrodružstvami, o ktorých by ste na tradičnom bicykli alebo turistike možno nikdy neuvažovali.

V budúcnosti budú mať elektrické bicykle ešte lepší prístup k chodníkom a dokonca sa vyčlenia aj chodníky určené pre elektrobicykle. Vaše polovičky si tak isto prídu na svoje,  ich starý bicykel vymenia za dámsky elektrobicykel a môžu sa s vami vybrať na dobrodružstvo po lesných chodníkoch. Úroveň obtiažnosti je totižto označená na každej vyznačenej trase pre elektrobicykle.

Lesoparky a lesy otvorili približne 6000 km alebo takmer 40 percent svojich lesných a trávnatých chodníkov pre cestovanie na e-bicykloch. Elektrické bicykle sú povolené aj na tisíckach kilometrov ciest v národných parkoch a pastvinách.

Keďže politika týkajúca sa elektrických bicyklov sa vyvíja, uistite sa, že máte najnovšie aktualizácie z lesoparkov a verejných pozemkov, ktoré plánujete navštíviť pred jazdou alebo dovolenkou s vaším e-bicyklom.

Skvelé online zdroje vás môžu dostať na správnu cestu, nech už jazdíte kdekoľvek. https://www.trailforks.com/ má vynikajúceho sprievodcu elektrobicyklami podľa jednotlivých území, ktorý poskytuje prehľad zákonov upravujúcich jazdu na elektrických bicykloch v každom mieste. Nezabudnite si pozrieť sprievodcu, potom si nasaďte prilbu a vydajte sa na ďalšie veľké dobrodružstvo!