Futbalové zápolenia v našom regióne pomaly začínajú. Už tento víkend je na programe 1. kolo Slovnaft Cupu aj turnaj v Priechode.

Tento víkend sa vrámci 1. kola Slovnaft Cupu predstaví viacero regionálnych mužstiev. Selce, ktoré v minulom ročníku vyradili Badín a následne vysoko podľahli Pohroniu tentokrát privítajú Detvu, ktorá pôsobí v IV. lige. Neľahkú úlohu bude mať na domácom trávniku aj Jakub, ktorý vyzve štvrtoligový Medzibrod. Tretím tímom z okolia Banskej Bystrice, ktorý bude hrať cez víkend doma je Hrochoť. Tá si zmeria sily s favorizovanou Hriňovou. Rakytovce hrajúce tretiu najvyššiu súťaž budú favoritom na pôde Bešeňovej a podobne na tom bude aj ďalší zástupca III. ligy MFK Zvolen, ktorý vycestuje do Poltáru. Slovnaft Cup odštartujú vonku aj Podkonice a Kováčová, Brezno zas bude chcieť na domácej pôde prekvapiť Tisovec.

Slovnaft Cup – I. kolo

sobota, 25. júla o 17:00 hod OŠK Bešeňová – FK Rakytovce
sobota, 25. júla o 17:00 hod FK Selce – MFK Detva
sobota, 25. júla o 17:00 hod TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Sokol Medzibrod
sobota, 25. júla o 17:00 hod MFK Strojár Krupina – FK Podkonice
sobota, 25. júla o 17:00 hod ŠK Hrochoť – MFK Spartak Hriňová
sobota, 25. júla o 17:00 hod TJ Sklotatran Poltár – MFK Zvolen
sobota, 25. júla o 17:30 hod FK Brezno – MŠK Tisovec
nedeľa, 26. júla o 17:00 hod ŠK Dynamo Diviaky – ŠK Prameň Kováčová

Koniec júla tradične patrí aj futbalovému turnaju o pohár starostu obce Priechod. Tentokrát to nebude klasický turnaj. Pri príležitosti 70. výročia založenia klubu si to v štyroch stretnutiach rozdá 8 tímov, medzi nimi aj zástupcovia Fortuna ligy Spartak Trnava či FK Pohronie a II. ligy.

Zápasy sa budú hrať v klasickom formáte 2×45 minút. Po skončení sobotných duelov je na programe zábava v prírode. V nedeľu popoludní organizátori pripravili futbalové popoludnie pre deti a rodičov.

Program podujatia v Priechode:

Sobota 25.7.

16.00 hod FC Spartak Trnava B – FK Poprad

18.00 hod FC Spartak Trnava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Nedeľa 26.7.

10.30 hod MFK Dukla Banská Bystrica vs. MFK Tatran Liptovský Mikuláš

17.00 hod OFK 1950 Priechod vs. ŠK Partizán Čierny Balog