Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici zverejnilo prehľad dopravnej situácie v okrese Banská Bystrica za január 2020.

V januári 2020 dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala 22 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom pokles o 3 dopravné nehody. Pri dopravných nehodách sa 9 osôb zranilo, z toho 1 osoba ťažko. Požitie alkoholických nápojov u vinníkov dopravných nehôd bolo zistené v troch prípadoch. Celková škoda je pri dopravných nehodách odhadnutá na viac ako 60.600 eur.

Na cestách sú stále aj cyklisti

Z celkového počtu dopravných nehôd 21 zavinili vodiči motorových vozidiel a 1 dopravnú nehodu zavinil cyklista. Najnehodovejším dňom bol štvrtok. Najväčší výskyt dopravných nehôd bol zaznamenaný v čase od 12.00 do 20.00 hodiny. Príčinou trinástich nehôd bolo porušenie povinností vodiča, príčinou štyroch bola nedovolená rýchlosť jazdy, príčinou dvoch bolo nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami a po jednom raze bolo príčinou nesprávne odbočovanie. nesprávna jazda cez križovatku a nesprávne vchádzanie na cestu.

„Dopravná nehodovosť v januári 2020 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla,  napriek tomu budú príslušníci dopravnej polície aj naďalej dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi na cestách v celom Banskobystrickom okrese,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.