Je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti, keď nadíde čas výberu hodiniek k rôznym druhom príležitostí. Existuje viacero typov týchto ozdôb zápästia a pomerne jednoducho sa dajú zaradiť do všeobecných kategórií. Aké druhy hodiniek dolaďujú celkový vzhľad počas všedného dňa, či verejnej udalosti?

Formálne príležitosti

Ľudia majú rôzne názory na to, ako si predstavujú a čo považujú za formálne príležitosti. Klasický spôsob, ktorý by mal vo všeobecnosti zapôsobiť, je výber jednoduchých hodiniek s čiernym remienkom a minimalistickým vzhľadom. Skvele sa hodia k pánskemu obleku, alebo k elegantným dámskym šatám.

Najlepšie bude, ak hodinky dopĺňajú šatník tak, aby ste mali ľubovoľný počet kombinácií oblečenia s týmto účelným a estetickým doplnkom. Aj keď vhodnejší typ zobrazovania času je v tomto prípade analógový, môžete kráčať s modernou dobou, ktorú reprezentujú napríklad digitálne hodinky. Odporúčame vybrať sa cestou švajčiarskych hodiniek, ktorých výrobcovia majú zmysel pre detail, dizajn a funkčnosť.

Hodinky do práce

Kožené hodinky poskytujú komfort, no v práci je veľa priestoru aj na rôzne experimentovanie. Zamerajte sa na remienok z nehrdzavejúcej ocele, v zlatej, či v striebornej verzii. Ak sa pravidelne zúčastňujete pracovných konferencií, určite sa Vám zídu inteligentné (smart) hodinky.

Ide o efektívnu technológiu, pri ktorej budete držať krok s dôležitými informáciami aj počas porady. Nenápadný pohľad na zápästie Vás udrží v obraze nových mailov, správ, upozornení a pritom nebudete vzbudzovať pozornosť u nadriadených.

Športové aktivity

Turistika po horských chodníkoch, alebo lesných cestičkách si vyžaduje aj kvalitné hodinky, ktoré budú slúžiť nie len na určovanie času, ale aj ako športový doplnok. Hodinky vyrobené z drahých kovov sa v tomto prípade určite nehodia. Vyskúšajte odolný G-Shock, s vlastnosťou absorpcie nárazov.

Gumený, či silikónový materiál sa len tak ľahko nepoškodí a pri športovaní si môžete nastaviť základné funkcie ako sú stopky, tachometer, alarm a iné. Špecialitou pre náročnejších sú potápačské hodinky, ktoré dominujú svojou vodotesnosťou. Na najdihodinky.sk môžete preštudovať špecifický popis týchto, ale aj iných druhov hodiniek.

Každodenné činnosti

Aj pri klasických denných aktivitách by hodinky mali spĺňať štýlovosť a funkčnosť. Najuniverzálnejšie kúsky majú stavbu z nehrdzavejúcej ocele a kožené remienka. Sú jednoduché, ale nie štylisticky minimalistické. Tieto typy majú účelné vlastnosti, a pritom nemajú zbytočne veľký sortiment zložitých funkcií. V kombinácií s neutrálnou farbou oblečenia, ako je biela, sivá a čierna, zladíte hodinky skoro so všetkým.

Zohľadnite vlastné preferencie

Pri výbere hodiniek k vhodnej príležitosti nezabudnite na najdôležitejší aspekt – Vás samotných. Spolu k zodpovedajúcej udalosti, musí doplnok odzrkadľovať osobný štýl a spôsob, akým chcete byť okolím vnímaní. Snažte sa zachytiť podstatu svojho vkusu a priraďte ho k príležitosti, alebo činnosti na ktorú sa chystáte.