Jeseň tu máme už niekoľko týždňov a vo všeobecnosti je celkom sychravá, i keď nájdu sa aj dni, počas ktorých nás poteší také malé babie leto. Samozrejme, o príjemných teplotách v noci už môžeme len snívať, ale počas pekných dní sú denné teploty naozaj príjemné.

Zaobstarajte si pergolu

A sú to práve teplé a suché jesenné dni, ktoré sú ideálne na výlety do prírody alebo (ak bývate v rodinnom dome) na to, aby ste ešte využili vašu terasu. Avšak atmosféru posedení na terase si môžete dopriať aj počas chladnejších dní.

A nie, nebudeme vás presviedčať, aby ste zobrali výkonné búracie kladivá, vybúrali do jednej steny v obývacej izbe veľký otvor a osadili doň francúzske okno, aby ste mali väčší „kontakt“ s vašou záhradou. Zvolíme opačný prístup: budeme stavať. A čo konkrétne? No predsa pergolu.

Pergola dokáže vašu terasu ochrániť pred rôznymi poveternostnými vplyvmi, ktoré môžu prekaziť vaše posedenia na terase. Základná ochrana je pred ostrým slnkom a dažďom, ale pergoly majú oveľa väčší potenciál.

Ochrana voči slnku a dažďu? To zďaleka nie je všetko

Špeciálne bioklimatické hliníkové pergoly dokážu vďaka streche zloženej z lamiel, ktoré je možné plynulo naklápať, oveľa lepšie regulovať klímu na vašej terase. Avšak v tomto chladnejšom období sme chceli pozornosť upriamiť na niečo iné.

Vašu pergolu si môžete kompletne uzavrieť screenovými roletami alebo (v tomto prípade lepšou variantou) bezrámovým zasklením. Už takéto uzavretie výrazne prispeje k tomu, aby ste mohli vašu terasu využívať aj v chladnejšom počasí.

Ani to však ešte nie je všetko. Ak budú súčasťou pergoly aj infra ohrievače, môžete si z vašej terasy spraviť prakticky ďalšiu miestnosť na bývanie. Cez leto budete vďaka tieniacej funkcii udržiavať na terase príjemnú teplotu a v chladnejšom období pergolu uzavriete a vďaka infra ohrievačom vám na nej nebude zima.