Už 56. banskobystrická hudobná jar pokračuje, tentokrát na Námestí Štefana Moysesa. Už v piatok, 27. mája o 21.00 h, sa pri Barbakane uskutoční jedinečný open air koncert Bach goes Samba. Banskobystričania sa môžu tešiť na barokovú hudbu spojenú s latinskoamerickými rytmami.

56_Hudobná jar-page-001Projekt ponúkne poslucháčom tri rôzne žánre – klasickú, jazzovú a ľudovú hudbu. Komorný sláčikový orchester The Classical Music Maniacs je zložený z dvanástich excelentných hudobníkov. Zakladateľom a vedúcim súboru je huslista a koncertný majster slovenskej filharmónie Jarolím Emmanuel Ružička. Počas hodinového koncertu odznejú diela nemeckého skladateľa barokovej hudby J. S. Bacha, talianskeho huslistu A. Vivaldiho, argentínskeho hudobného skladateľa A. Piazzolla a iných.

Predpredaj vstupeniek prebieha v Informačnom centre mesta v radnici na Námestí SNP 1. Vstupné na sedenie je 5 €, na státie bude vstup voľný.

Banskobystrická hudobná jar je cyklus jarných koncertov. Ide o jeden z najstarších festivalov klasickej hudby na Slovensku. Každoročne ponúka vo svojom programe špičkových interpretov, umelecké skupiny či orchestre nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V Banskej Bystrici sa v súčasnosti odohráva už 56. ročník.  V rámci festivalu sa predstavili Peter Michalica, Marián Lapšanský, Václav Hudeček, Peter Toperczer a ďalší. Pravidelným hosťom je Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala.