Quantcast

Vedeli ste, že povianočné obdobie je ako stvorené na kultúru? Prakticky, ako akýkoľvek iný čas v roku.

A to je na kultúrnych podujatiach úžasné – že nepodliehajú sezónnosti, že na ne nemusíte čakať do leta, jedným slovom, môžete si za kultúrou zájsť, kedykoľvek sa vám zachce. Veríme, že inak to u vás nebude ani začiatkom roka 2019, konkrétne v januári a februári, pretože taká bohatá nádielka výnimočných divadelných a hudobných predstavení, aká nás čaká, sa len tak nevidí.

Reč je o Česko-slovenskom festivale živého umenia BarmuseumFest. Uskutoční sa v Barmuseum v Martine, v meste, ktoré bude hostiť profesionálnych divadelných a hudobných umelcov a to počas šiestich festivalových večerov.

Ak ste preto milovníkmi kvalitného divadla a hudby, rozhodne si BarmuseumFest nenechajte ujsť. V rámci festivalu sa vám predstavia tak českí umelci, ako aj umelci českej národnostnej menšiny, v menšinových žánroch.

Pod vedením Rada Slobodu sa zase budete môcť zapojiť do besedy k téme 100. výročia vzniku Československej republiky a to tak z pohľadu histórie, ako aj prínosu pre kultúru súčasnosti.

Bábkoherectvo, poézia, hudba, stand-up comedy, diskusia či pohybové divadlo – to všetko festival ponúkne v rámci šiestich alternatívnych predstavení.

Súčasťou jednotlivých predstavení budú, samozrejme, aj diskusie so samotnými protagonistami. A hoci klasická činohra a komerčná hudba vždy kraľovali rebríčkom všeobecnej obľúbenosti, bola by veľká škoda nedopriať zaslúžených „päť minút slávy“ aj alternatívnym žánrom.

V rámci podujatia BarmuseumFest, jedinečného svojho druhu, sa predstavia

8.1.2019 Slovenské národné divadlo: Korene (Hudobný večer s poéziou Elizabeth Wittgruberovej v podaní Táne Pauhofovej a s hudbou Martina Geišberga)

13.1.2019 Těšínské divadlo Bajka: Sněhová královna (Bábkové divadlo na motívy slávneho H.Ch. Andersena)

26.1.2019 Pavol Seriš & Filip Teller: Čecháčci a Čoboláci (Divadelný stand-up o Slovákoch a Čechoch, doplnený o tanec, spev aj improvizáciu)

2.2.2019 Dali Mraz Group (Hudobný koncert bubeníka a multiinštrumentalistu Dalibora Mráza, známeho tak doma, ako aj v zahraničí)

16.2.2019 minus123minut (Jazz, blues, funky či world music – to všetko v rámci jediného nezabudnuteľného koncertu českej hudobnej skupiny)

17.2.2019 Divadlo Continuo: Zuno (Detské predstavenie v podaní nezávislej divadelnej skupiny, plné pohybu, hudby, tanca či dokonca cirkusových techník)

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.