Možno vás táto otázka zaujala. Veď komu sa chce v dnešnej uponáhľanej dobe chodiť od klenotníctva ku klenotníctvu a vyberať ten jedinečný šperk, ktorý bude dokonalým darčekom k narodeninám, ku promócii alebo k zásnubám.

Avšak je skutočne výhodné nakupovať šperky online? Nie je to len najnovší marketingový trik klenotníctiev?

zena pocitac apple free cc fotoZa najväčšiu výhodu online nakupovania pokladáme možnosť nákupu z domu, z pohodlia svojej sedačky, postele a bez náročného cestovania do obchodu. Tak isto to funguje aj pri výbere dokonalého, vysnívaného a lesklého šperku, náhrdelníka, náramku alebo zásnubných prsteňov. Už nikdy sa vám nestane to, čo sa deje v kamennom obchode, ak sa neviete rozhodnúť medzi dvomi favoritmi. Vtedy k vám po niekoľkých minútach môže prísť váš predajca a môže sa začať správať nástojčivo, aj keď vie, že sa neviete rozhodnúť. Začneme sa cítiť nepríjemne a kúpime tie krásne, ligotavé zlaté šperky nie len preto, že sú krásne, ale aby sme to mali rýchlo za sebou.

V online klenotníctve nie je možné, aby na vás predajca tlačil. Môžete si prehliadať rôzne klenotníctva a na ďalší deň si vo vybranom klenotníctve môžete pozrieť, aké typy šperkov predávajú. Okrem toho online klenotníctva majú nižšie ceny na rozdiel od klasických kamenných klenotníctiev. Ušetria totiž na nákladoch – neplatia vysoké nájomné drahých kamenných predajní v obchodných centrách, neplatia toľko zamestnancov a ušetria aj na zaisteniu bezpečnosti zásob šperkov. Vaše vysnívané svadobné obrúčky na vás počkajú aj týždne, navyše budú určite lacnejšie než tie v klasickej kamennej predajni.

Vďaka stránkam, ako je Heuréka, máte možnosť porovnať si svoj šperk u rôznych online klenotníctiev, a tak môžete porovnať nielen ceny, ale aj ostatné služby klenotníctva prostredníctvom recenzií.  Skutočne kvalitné online klenotníctvo by vám malo poskytnúť všetky informácie o svojich šperkoch, diamantoch a drahokamoch, ktoré predáva. Malo by ponúkať vzdelávacie materiály na svojej stránke, aby ste si mohli problematiku sami naštudovať. Tie najlepšie vám v prípade akýchkoľvek problémov poradia, alebo vám vyhľadajú informácie, ktoré hľadáte. V kamennom obchode nemáte možnosť získané informácie okamžite overiť a musíte sa buď spoliehať na to, že predajca je skutočným odborníkom, alebo si musíte vziať čas na rozmyslenie a do obchodu sa vybrať opakovane

Práve preto je dobré zvážiť nákup šperkov online: ušetríte čas, dozviete sa zaujímavé informácie a nemusíte opustiť pohodlie svojej postele, sedačky alebo teplákov. Nech sa na to pozrieme akokoľvek, pri dodržaní bezpečnostných zásad online nakupovania je online nakupovanie šperkov skutočne výhodné a uľahčuje život.