Aj keď momentálne máme obmedzenú možnosť cestovať do zahraničia, každý z nás chce nasledujúce týždne, či mesiace aspoň na chvíľu vypnúť, ísť mimo domova  a oddýchnuť si od všetkých povinností. Keďže väčšina Slovákov hľadá počas jesene a na zimu ubytovanie práve u nás na Slovensku, prirodzene uprednostňujú hory, prírodu pred mestskými hotelmi.

Ak potrebujete oddych, vyberte si stredisko Jasná, ktoré sa nachádza v samom závere Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách.

Vyberte si ubytovanie s výhľadom na hory

Práve v týchto ročných obdobiach potrebujeme viac kontaktu s prírodou. Vonku je chladno, veterno a onedlho aj mrazivo a práve horský čistý vzduch nám pomáha posilňovať imunitný systém. Nie nadarmo hovoria viacerí lekári, aby sme aj v týchto neľahkých časoch a v tomto ročnom období nepodcenili prechádzky do prírody. Hotel Jasná ponúka krásne moderné ubytovanie s výhľadom na hory, preto vždy keď ráno vstanete a otvoríte okná, môžete sa nadýchať čerstvého tatranského vzduchu, ktorý má blahodárne účinky na vašu imunitu.

Skontrolujte si auto

Ak pôjdete do týchto končín v nasledujúcich týždňoch, nemali by ste podceniť kontrolu auta. V tomto období je nutné už mať prezuté zimné pneumatiky a zároveň odporúčame skontrolovať, či máte v ostrekovačoch nemrznúcu zmes. Nezabúdajte si si sebou vziať preventívne aj reťaze. Vo vyšších nadmorských výškach, v horách vás už teraz môže prekvapiť sneh, preto je dobré byť pripravený. Zároveň odporúčame dať si v servise skontrolovať aj brzdový systém a samozrejme aj to, v akom stave sú brzdové kotúče.

V Jasnej si môžete nielen dobre zalyžovať, ale spraviť aj prechádzky, či dokonca sa vyviezť lanovkou až hore pod Chopok. Odporúčame aj návštevu Kamennej chaty pod Chopkom, kde sa môžete občerstviť, ale aj zahriať teplým čajom.

Nadýchajte sa čerstvého tatranského vzduchu a zašportujte si práve v stredisku Jasná.