Mini tablety tvorili v minulosti mimoriadne populárny segment tabletov. Ako však technológia pokročila a smartfóny dostávali čoraz väčšie rozmery, o tieto tablety nebol záujem. Teraz sa však na scénu vracia nový iPad mini, ktorý opäť môže rozbúrať vlny. Čo nový tablet od Apple ponúka?

Tablety sú tu s nami už niekoľko rokov a svoje využitie našli predovšetkým u grafikov, ľudí čo potrebujú tvoriť a ľudí, ktorým sa nechce so sebou nosiť o čosi väčší notebook a na svoju prácu si pohodlne vystačia s tabletom.

Súčasným trendom sú však predovšetkým väčšie tablety, na ktoré si môžete elegantne pripevniť klávesnicu a dokonale tak nahradiť svoj notebook. V minulosti ale boli populárnymi aj menšie tablety, kde dlhé roky kraľoval iPad mini. Ten sa teraz vracia na scénu, no otázkou je, či má čo ponúknuť.

O čosi väčší smartfón

Aj takto by sme dnes mohli charakterizovať novopredstavený iPad Mini, ktorý ponúka 8,3-palcový Liquid Retina displej. Pre porovnanie, najnovší iPhone 13 Pro disponuje 6,7-palcovým displejom a sami tak môžete vidieť, že rozdiel medzi týmito zariadeniami je minimálny. Tento tablet bude dostupný v štyroch farbách a Touch ID je integrované v napájacom tlačidle.

Apple Pencil

Zákazníkov, ktorí rozmýšľajú nad kúpou tohto tabletu, by mohla potešiť podpora Apple Pencil 2. generácie. Práve vďaka tomuto šikovnému nástroju sú tablety od spoločnosti Apple také populárne a niet sa čo čudovať. S Apple Pencil si totiž ľahko môžete zapisovať vaše poznámky či vykonávať rôzne grafické práce.

Kde ho kúpiť a pre koho je určený?

Nový iPad Mini je určený pre ľudí, ktorí hľadajú výkonný tablet za dobrú cenu, no nechcú investovať do tabletov s veľkými rozmermi a klasický rozmer smartfónu je im príliš malý.

Tento tablet už čoskoro kúpite vo vybraných predajniach či špecializovaných obchodoch. Pokiaľ sa však neviete rozhodnúť alebo máte záujem o iný model či odlišnú značku, pozrite si ponuku na stránke Mobilonline, kde si okrem tabletov môžete vybrať zo širokej škály smartfónov a príslušenstva.