Populárny švédsky reťazec s nábytkom, bytovými doplnkami a ďalším sortimentom – Ikea, už v januári avizoval plán na otvorenie výdajného miesta v Banskej Bystrici. To sa stáva skutočnosťou a od stredy si zákazníci budú môcť objednávať tovar aj do výdajne v meste pod Urpínom.

Tovar reťazca si síce mohli ľudia objednať cez donáškové služby aj mimo Bratislavy už skôr, avšak za nepomerne vyššie ceny. Služba Klikni a vyzdvihni je spoplatnená cenou od 4,90 € pre balíky do 15 kilogramov a následne stúpajúcou podľa váhy doručeného tovaru, nanajvýš však 34,90 € pri tovare nad 200 kg.

Výdajné miesto Ikea v Banskej Bystrici otvorí na Zvolenskej ceste 23. Otvorené bude v stredu a piatok od 11.00 do 19.00 h a v sobotu od 9.00 do 15.00 h. Výdajné miesto v Banskej Bystrici sa prvýkrát otvorí 20. novembra, zákazníci si sem môžu tovar objednávať od 11. novembra.

Miesto a deň dodania si zákazníci vyberajú priamo pri online objednávke produktov cez slovenskú webstránku obchodu.

,,Chceme byť bližšie k našim zákazníkom, preto sa nesmierne tešíme, že po výdajnom mieste v Košiciach, ktoré sme otvorili minulý rok v marci, budeme ešte bližšie našim zákazníkom v Žiline a Banskej Bystrici. V IKEA registrujeme dvojnásobný záujem z celého Slovenska o online nákup (až 14% z celkového predaja vo finančnom roku 2020 tvoril online), preto veríme, že nové výdajné miesta na strednom Slovensku uľahčia a zjednodušia nákup všetkým obyvateľom tohoto krásneho kraja,“ povedala Lucia Klečková, riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava.