Vďaka zhode naprieč politickým spektrom v mestskom zastupiteľstve sa podarilo vyčleniť prostriedky na dostavbu športového areálu pod múrom v Sásovej na Rudohorskej ulici.

Ilustračné foto: Samuel Vaterka

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa schvaľoval rozpočet na nasledujúci rok a na pretras sa dostala aj otázka dobudovania športovo-oddychového areálu v Sásovej. Individuálny návrh Milana Lichého (BBA) na podporu tohto projektu bol nakoniec zakomponovaný do širšieho návrhu Ladislava Topoľského (Smer-SD), ktorý počíta s vyčlenením finančných prostriedkov na rekonštrukciu viacerých školských ihrísk. Vďaka zhode naprieč politickým spektrom tak môže Občianska rada (OR) v Sásovej počítať s 20-tisíc eurami na dostavbu areálu.

Podľa Eleny Púchyovej, predsedníčky OR Sásová, by stavebné práce mali začať aj skončiť už v blízkej dobe. „Robíme zosúladenie dodávateľov. Trochu nás tlačí termín, nakoľko chceme práce zahájiť v apríli a ukončiť ich slávnostným otvorením na Deň detí 29. mája 2011,“ informovala BBonline.sk Púchyová a dodala: „Chceli by sme, aby obyvatelia mali osobný vzťah k areálu, chránili ho a spoločne sa starali o jeho údržbu. Aby sa tu všetci Bystričania cítili dobre a spokojne. Hovorím Bystričania, lebo nie je náhoda, že tu aj teraz stretnete starých rodičov z iných častí Banskej Bystrice, ale aj vnukov, ktorí prichádzajú k starým rodičom na prázdniny a na víkendy.“

Športovo-oddychový areál pod múrom v Sásovej začalo stavať ešte v roku 1999 občianske združenie Náš domov Sásová. Projekt je príkladnou ukážkou spolupráce občianskych aktivistov, súkromného sektora a mesta Banská Bystrica. V postupných fázach boli v areáli vybudované basketbalové ihrisko s piatimi košmi, ihrisko pre plážový volejbal, detské preliezky a oplotenie futbalového ihriska. Areál je centrom rôznych spoločenských akcií pre mladých, naposledy  podujatím Urban Style Jam: Tvorbou proti rasizmu, kde sa predstavili pouliční umelci svojou výtvarnou a tanečnou tvorbou.