Ako dnes informovala oficiálna stránka nášho hokejového klubu, najčerstvejšou posilou HC ´05 Banská Bystrica je útočník Lukáš Hvila. S vedením klubu sa onedlho 29-ročný bývalý hráč HC Keramika Plzeň dohodol na ročnej spolupráci a už v zajtrajšom súboji s Martinom bude k dispozícii trénerom.

foto: hcplzen.cz

,,S Lukášom sme sa dohodli na ročnom pôsobení do konca sezóny,“ uviedol generálny manažér klubu Vlastimil Plavucha.

Manažment banskobystrického klubu tak opäť úspešne zalovil v českej extralige medzi slovenskou enklávou a po Michalovi Hudecovi si zaknihoval ďalší cenný úlovok. Lukáš Hvila sa vracia na Slovensko po necelých dvoch rokoch v Plzni, kde zamieril po dvojročnom pôsobení v HKm Zvolen. To vyvrcholilo mimoriadne úspešnou sezónou 2008/2009, v ktorej nastrieľal 28 gólov a zaznamenal 30 asistencií. V českej najvyššej súťaži však Lukáš nenadviazal na túto produktivitu, čo sa odrazilo aj na jeho pozícii v plzeňskom tíme.

Angažovaním Hvilu reaguje manažment klubu na nelichotivú zdravotnú situáciu v banskobystrickom klube. V úvode slušne rozbehnutej sezóny prišli Barani o dvoch kvalitných centrov. V 3. kole sa zranil kapitán Miroslav Hlinka, v piatom prišli o Mateja Češíka. Ešte pred príchodom Hvilu klub krátkodobo angažoval zo Spišskej Novej Vsi Radomíra Heizera, ktorý je pod Urpínom približne do polovice októbra na limitovanom transfere.