Banskobystrická developerská spoločnosť PROFINEX, ktorá stojí aj za pripravovaným projektom rekonštrukcie bývalého obchodného domu na Námestí Ľudovíta Štúra, pripravuje urbanizáciu dlhodobo zanedbaného priestoru na začiatku Hutnej ulice v širšom centre mesta.

Vstup smerom na Štiavničky od Švermovej ulice sa môže výrazne zmeniť. Investor minulý týždeň navrhol do procesu posúdenia vplyvov na životné prostredie nový projekt.

Komplex Hutná, ktorý má pozostávať z viacerých polyfunkčných domov, sa má nachádzať v blízkosti objektov VŠC Dukla, ale aj neďaleko Europa SC. A práve architektonický ateliér AMŠ Partners, ktorý sa v minulosti podieľal aj na projekte Europa SC, pripravil pre developera aj aktuálne predkladaný projekt polyfuknčného komplexu na Hutnej ulici.

Dominantou plánovaného projektu na dosiaľ nezastavanom pozemku medzi Hutnou ulicou a Tajovským potokom, má byť 17-podlažná budova v popredí komplexu. Za ním ustupujúc smerom ku Štiavničkám sa majú nachádzať nižšie 6-podlažné obytné domy.

Ako vyplýva z predloženého projektu, developer predpokladá náklady na výstavbu vo výške približne 36,5 milióna eur bez DPH.

Za túto sumu plánuje v objekte postaviť celkom 119 bytov a ku nim celkom 282 parkovacích miest, prevažne ako podzemné parkovanie. Až 65 z celkového počtu bytov má byť umiestnených v dominantnej výškovej budove v popredí.

Plánom developera je pristúpiť k výstavbe už v septembri 2022 a projekt dokončiť v prvej polovici roka 2024. Ďalšie detaily projektu sú dostupné online.