Zvolenský a banskobystrický hudobný klub Ministry patrí už medzi kultové značky zábavy Stredoslovákov. Najmä po otvorení veľkého moderného klubu v Europa SC v roku 2009, sa značka stala známou v celej strednej Európe.

Pravidelne totiž organizuje koncerty svetových hviezd. Pod Urpínom si už zahrali takí svetoví dídžeji ako Hardwell, Paul van Dyk, Don Diablo, Markus Schulz, R3hab, Fedde le Grand, Laidback Luke a mnohí ďalší.

Popri konkurencii v českej metropole sa budú Slováci snažiť zaujať najmodernejšími technológiami.

„Pražský trh nás ako príležitosť na ďalší klub lákal už dlho. Nájsť však vhodný priestor na správnej adrese je obrovská výzva, musíte zvažovať naozaj mnoho dôležitých faktorov, od náročnosti finančnej investície, vhodnosti objektu až po atraktivitu lokácie. Koncom roka 2016 sme sa dozvedeli o už prebiehajúcom projekte Medusa Group a rozhodli sme sa ich osloviť na možnú spoluprácu,“ hovorí Rudolf Tuček, ktorý stojí za spoločnosťou Ministry.

Bratislavská skupina gastronomických podnikov Medusa Group, ktorá u nás prevádzkuje napríklad koncept Klubovňa v priestoroch Barbakanu, už skúsenosti s prevádzkami v zahraničí má. Okrem Slovenska pôsobí aj v Čechách či Rakúsku.

Obe spoločnosti teraz spoločne plánujú otvoriť moderný a technicky svetovo vybavený klub v úplnom centre Prahy. Verejnosť by sa v ňom mala baviť prvýkrát už v závere roka.

„Víziu nočného klubu v Prahe riešime interne takmer 3 roky. Ide o veľmi náročný projekt, ktorý vnímame na tento rok ako náš kľúčový. Veríme, že naša dlhodobá snaha, energia a úsilie, ktoré sme vložili do prípravy, sa premenia na funkčný a úspešný koncept, ktorý prinesie pražskému nočnému životu niečo nové. Pôvodne neplánovaný vznik tohto partnerstva vnímame veľmi pozitívne a veríme, že klubu znásobí šance na jeho úspech a obľúbenosť u domácich aj turistov,“ hovorí Peter Štecko, CEO Medusa Group.

Klub Epic bude pre spoločnosť Ministry prvou zahraničnou prevádzkou a treťou prevádzkou v Prahe pre spoločnosť Medusa Group. Klub bude otvorený na Revoluční ulici v centre, neďaleko známeho obchodného centra Palladium, ale aj v blízkosti Dlouhej ulice, známej nočným životom.

„Aktuálne spoločne dokončujeme návrhy čo najdokonalejšej ergonómie priestoru a dizajnu tak, aby sme tento unikátny priestor využili čo najlepšie. Pokiaľ ide o zvuk, LED a laserové vybavenie, Epic vybavíme tým najlepším. Klub dostane zvukový systém L-Acoustics K2, vyše 100 m² LED obrazoviek P 3,9 a najmodernejšie svetlá,“ doplnil ešte Tuček.

Pre Ministry to však nebude prvé pôsobenie v zahraničí. Spoločnosť Ministry Rental Service zabezpečuje známe pražské tanečné party Transmission a Magnetic Festival a podieľala sa na akciách v zahraničí ako sú Sziget (Maďarsko), Ultra Europe (Chorvátsko), Transmission (Bangkok, Melbourne). Zastrešuje aj veľkú multimediálnu šou na ostrovoch Maledivy a zastrešuje aj mnohé veľké podujatia na Slovensku.