Banskobystričanom už pomerne známy gitarista a spevák Dávid Bílek predstavil svoje premiérové sólové EP. Akýsi krátky album je prvým krokom ku CD, ktoré plánoval už pred koronakrízou. Tá síce plány na album zmarila, nové skladby však aj tak prišli.

„Bol som celé dni zatvorený doma, takže som prirodzene robil novú hudbu, nové produkcie. Nakoniec ich takto vzniklo asi pätnásť. Keď bola hudba hotová, začal som s textovaním,“ približuje Dávid Bílek.

Výsledkom jeho tvorivej činnosti je nateraz EP s introm a štyrmi skladbami. „EP sa volá „Spoza Stola“, pretože som ho celé robil doma za stolom. Je to čisto moje dielo, s ktorým mi nikto nepomáhal. Jedine moja snúbenica Diana, keď sme museli ešte doladiť text. Jednu pieseň napokon otextovala práve ona,“ dopĺňa Dávid Bílek. EP Spoza Stola zverejnil napríklad na Youtube či Spotify.

Ku klipu môže pomôcť každý poslucháč

Dávid Bílek, ktorého podobne ako jeho speváckeho kolegu Dominika Lauka poznáme aj z kapely Chilli Fellaz, plánuje teraz pokračovať v práci na svojom debutovom albume.

„Na albume budem určite pracovať a pevne verím, že sa mi to podarí do konca tohto roka 2020. Veľa je tam už nahraté, takže sa do toho znova pustím, aby som ľuďom priniesol niečo nové, aj keď na koncertoch už niektoré hrávam, ale štúdiová nahrávka je predsa v niečom iná,“ hovorí Dávid Bílek.

Ku skladbe Nič nám nechýba zároveň plánuje vytvoriť aj videoklip. „Chcem aj týmto osloviť ľudí aby sa natočili, najlepšie v aute, ako si spievajú túto moju pesničku,“ vyzýva.

Dávida môžete takto kontaktovať a pomôcť mu s jeho videoklpom napríklad cez jeho Facebook stránku, kde zverejňuje aj ďalšie novinky zo svojej tvorby.

Šikovný gitarista plánuje zároveň, ak to situácia umožní, turné po kluboch celého Slovenska. „A to s mojou “One Man Show”, ktorá je na Slovensku dá sa povedať unikátna a aj u mňa je to niečo nové, takže sa na to veľmi teším. One Man Show znamená, že celý koncert odohrám úplne sám bez kapely. Jediné čo budem mať na pódiu je looper, vďaka ktorému si budem môcť nahrávať bicie cez gitaru, vokály, melodické linky a divák bude mať pocit, že so mnou hrá celá kapela. Podľa mňa je to veľmi zaujímavé a odporúčam to vidieť na vlastné oči,“ pozýva hudobník.