Klub informáciu o predĺžení zmluvy svojho trénera zverejnil krátko po tom, čo sa zverencom Norberta Hrnčára podarilo zachrániť v najvyššej súťaži.

IMG_5942
Tréner Hrnčár pri oslave záchrany v lige po stredajšom zápase v Trnave.

„Hlavný tréner FK Dukla Norbert Hrnčár bude spolu so svojim asistentom Richardom Högerom pokračovať vo funkcii minimálne do mája 2014,“ informovala v piatok podvečer oficiálna stránka klubu fkdukla.sk.

Hrnčár, ktorý má ako hráč na svojom konte majstrovský titul získaný v drese Slovana Bratislava, musel túto sezónu čeliť záchranárskym prácam, na ktoré ani ako hráč a ani ako tréner nebol zvyknutý: „Je to pre mňa nová skúsenosť, ale som rád, že všetci v klube si zachovali chladnú hlavu a veci sa neriešili horúcou ihlou. Okolo mužstva tak bol vytvorený kľud, ktorý bol rozhodujúci aj v zápase v Trnave,“ uviedol.

V aktuálnej sezóne zatiaľ Dukla osemkrát vyhrala, jedenásťkrát remizovala a trinásťkrát prehrala. „Ani raz sme vyslovene nevybuchli, zápasy boli vyrovnané, podali sme slušné výkony. Zmenili sme herný systém a ten fungoval. Samozrejme do novej sezóny musíme mäť vyššiu efektivitu,“ zhrnul uplynulú sezónu pre klubový portál fkdukla.sk tréner Norbert Hrnčár. Ten je nespokojný najmä so streleckou nemohúcnosťou svojich zverencov, na ktorú hráči Dukly doplatili takmer vo všetkých zápasoch. Červeno-bieli začnú, zrejme aj s určitými zmenami v kádri, prípravu na novú sezónu 13. júna. Pred dovolenkami ale ešte Duklu čaká posledné ligové kolo, v ktorom v nedeľu na Štiavničkách o 17.30 h privíta majstrovský Slovan Bratislava.