Náš najlepší horský cyklista Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) úspešne pokračuje v zbieraní bodov do olympijského rankingu. Uplynulý víkend (12.-14.10.2018) sa zúčastnil etapových pretekov kategórie S2 v Srbsku.

Ani tento výjazd nezostal bez bodov a v Novom Sade si vybojoval 3. miesto v celkovom poradí mužov elite. Na pretekoch štartovala aj Bystričanka Viera Kissová (Bikepro Sport), ktorá v ženskej kategórii takisto obsadila 3. miesto celkového poradia. Obaja si pripísali po 60 bodov UCI.

Víťazom medzi mužmi sa stal Švajčiar Fabian Giger pred Rakúšanom Maximilianom Foidlom. Tretiu priečku obsadil náš Martin Haring. Medzi ženami vybojovali prvé dve miesta domáce pretekárky Jovana Crnogorac a Ivana Kostic, tretia skončila Viera Kissová.

„Preteky v Srbsku začali v piatok intervalmi na 12 km. V silnej konkurencii sa Martin Haring umiestnil na 4. pozícii, 3. miesto vybojovala Viera Kissová. Sobotná etapa XCO sa odohrávala na krátkom, 1200 m, ale veľmi náročnom okruhu. Vierka opäť 3. a Martin štvrtý. Tým si obaja posilnili pozíciu v celkovom poradí. V záverečnej etape sa Martinovi podarilo posunúť ešte o kúsok vyššie, čím vybojoval 3. miesto GC,“ napísal z dejiska pretekov Róbert Glajza, vedúci výpravy a koordinátor horskej cyklistiky SZC.

„Všetky tie preteky sú teraz veľmi vyrovnané. O víťazstve sa rozhodlo v nedeľnej etape, no bolo to tesné. Prví traja ľudia s rozdielom do minúty. Pred nedeľou sme mali rozostupy osem sekúnd, resp. druhý na prvého len sedem. Celý čas som sa naháňal s Maďarom Partim. Som rád, že sa mi ho v závere podarilo poraziť,“ priblížil priebeh Martin Haring.