Banskobystrické hokejistky trápi nielen maródka, ale hlavne obrovské gólové suchoty. Streleckú smolu si so sebou prenášajú zo zápasu na zápas a ani veľký počet striel na bránu súpera neprináša vytúžené a zaslúžené góly.

ŽHKm Zvolen – ŽHK Iskra Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 45. Bartková, Vylúčené: 4:5 na 2 min., Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, Strely: 34:38 (8:11, 14:12, 12:15)
Rozhodovali: Vojtek – Čerhitová – Kúdeľová

V utorok 1. novembra odohrali Bystričanky zápas na ľade Zvolena, ktorý naposledy zdolali presvedčivo 1:5. Tentokrát sa však tešili Zvolenčanky z tesného víťazstva 1:0. Priebeh zápasu bol od začiatku vyrovnaný, obe brankárky mali veľa práce pri likvidácii súperových šancí. Rozhodujúcou v zápase bola nakoniec presilovka v 45. minúte, ktorú domáce hokejistky využili na strelenie jediného gólu v zápase. Hoci sa Bystričanky všemožne snažili vyrovnať a zvrátiť priebeh zápasu vo svoj prospech, góly sa im streliť nepodarilo. Napriek prehre sa však naše dievčatá nemajú za čo hanbiť, pretože predviedli veľmi dobrý tímový výkon plný bojovnosti a pekných kombinačných akcií.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – MHK Martin 0:9 (0:1, 0:5, 0:3)

Góly: 5. Olosová, 23. Vargová, 24. Vargová, 25. Vargová, 32. Olosová, 37. Záborská, 45. Stupáková, 46. Dulovičová, 56. Olosová
Vylúčené: 4:3 na 2 min., Presilovky: 0:1, Oslabenia: 0:0, Strely: 30:37 (11:9, 10:16, 9:12)
Rozhodovali: Zemiaková – Besedičová – Kúdeľová

V sobotu 5. novembra sa hokejistky Banskej Bystrice predstavili na domácom ľade proti súperkám z Martina.

Hosťujúce hráčky sa ujali vedenia už v 5. minúte gólom Olosovej. Bystričanky sa však nevzdávali, martinskú brankárku intenzívne strelecky ohrozovali, no bezúspešne. Najbližšie ku vyrovnávajúcemu gólu mala domáca Vajdová, ale puk z jej hokejky za martinskú brankárku neprešiel. Vyrovnaný priebeh úvodnej tretiny nenaznačoval, že zápas sa nakoniec skončí obrovským gólovým rozdielom. Do druhej časti hry však nastúpili obe družstvá ako vymenené. V úvodnej tretine aktívnejšie domáce hokejistky kruto doplatili na svoju pasivitu vo vlastnom obrannom pásme, keď dovolili vyniknúť hosťujúcej Vargovej, ktorá v rozpätí dvoch minút strelila tri góly. Z vyrovnaného zápasu sa razom stala jednoznačná záležitosť Martinčaniek. V 31. minúte mala možnosť znížiť domáca Borovjaková, keď ju v samostatnom úniku nedovolene zastavila Boháčiková a hlavná rozhodkyňa nariadila trestné strieľanie. Jej strela však v martinskej bráne neskončila. V 32. minúte pridala svoj druhý gól v zápase hosťujúca Olosová a o pár minút sa z gólu v bystrickej sieti tešila aj Záborská. A keďže ani jedna z početných bystrických striel neskončila za chrbtom martinskej brankárky, odchádzali hosťujúce hráčky do šatne so šesťgólovým náskokom. V poslednej tretine skórovali hokejistky Martina ešte 3-krát. V 45. minúte strelila 7. gól svojho tímu  Stupáková, o minútu neskôr sa gólovo presadila aj Dulovičová. Svojím tretím gólom v zápase uzavrela konečné skóre na 0:9 Olosová.