UMB tím odcestoval v pondelok 22. februára do Čiech, kde v priebehu troch dní odohral tri zápasy. Postupne ich čakal vedúci tím ligy UK Praha, Technika Praha a na záver sa zverenci trénera Opátha predstavili na ľade Plzne, ktorej chceli oplatiť prehru z posledného vzájomného duelu.

UK Praha vs. UMB Banská Bystrica 7:3 (0:1, 2:1, 5:1)

Góly: 33. Švaříček (Baláž), 39. Hučko (Kasala, Rovný), 43. Hučko (Kasala, Švaříček), 44. Hučko (Slánský, Krátký), 46. Slánský (Valder), 47. Rovný (Hučko), 57. Slánský (Valder, Krátký) – 17. Primus D. (Tenkel, Janečko), 34. Indrych (Kandra), 51. Kandra (Primus D.).

Zostava UK Praha: Oliva – Krátký, Švaříček, Baláž, Valder, Herr, Bartoš, Vošahlík – Hučko, Alexa, Hybner, Rovný, Kasala, Veber, Hložek, Slánský, Sommer

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Kasanický, Rajčan, Janečko, Kandra, Šeliga, Kamzík – Indrych, Záčik, Akantis, Kováčik, Knut, Mendel, Primus, Studený, Koch, Nociar, Tenkel, Kamzík, Ferleťjak

UMB hockey team Akademici Plzen, hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk
Juraj Likavčan odchytal všetky tri duely a patril k výrazným oporám svojho mužstva

Prvým stretnutím, ktoré odohral tím UMB v susedných Čechách, bol zápas v Slanom, kde si zmerali sily s veľmi silným súperom – UK Praha. Skóre zápasu otvoril v prvej časti Primus a poslal hostí do vedenia. Pražania boli aktívnejší, ale Likavčan viacerými dobrými zákrokmi držal svoje mužstvo. V druhej tretine zápasu však nabral domáci tím nový dych a po využití presilovky 5 na 3 strelil Švaříček vyrovnávajúci gól. Pražský tím sa však z úspechu netešil pridlho. V priebehu ďalšej minúty sa sieťka bránky domáceho tímu dala do pohybu po Indrychovej strele. V 39. minúte ešte stihol zakročiť do diania kapitán UK mužstva Hučko a skóre zostalo po druhej tretine nerozhodné 2:2. Záverečnú dvadsaťminútovku zápasu mali UK Praha pod palcom. Do 47. minúty nedali UMB tímu ani vydýchnuť. Po štyroch góloch, ktoré viditeľne vzrástli na gólovom konte Prahy, si vzal bystrický tím oddychový čas. Po ňom nastúpil Kandra a svojim úspešným gólom zvýšil náskok domácich. Ku koncu zápasu si hráči z Prahy vybojovali svoj piaty gól v tretej tretine, čím uzavreli stretnutie na 7:3.

Technika Praha vs. UMB Banská Bystrica 0:5 kontumačne

Zostava Technika Praha: Příhoda – Sem, Dvořák, Herna, Hupka, Pálka –  Dulovec, Urbančík, Fiala, Žák, Vostracký, Hlaváč, Urbánek, Kolář, Popek

Druhý  zápas UMB tímu s Technikou Praha sa skončil kontumačnou výhrou v prospech hostí. Hráči nedostali možnosť dohrať duel, ktorý bol za stavu 1:1 v 50. minúte prerušený kvôli technickým a organizačným problémom, ktoré ukončili toto stretnutie.

Akademici Plzeň vs. UMB Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Fišer (Franěk, Rubeš) – 17. Indrych (Ferletjak, Kasanický), 38. Primus (Nociar, Mendel), 43. Kováčik (Knut), 57. Kasanický.

Zostava Akademici Plzeň: Smejkal – Blumentrit, Červenka, Fišer, Radouch – Dědič, Dušek, Faschingbauer, Fiala, Franěk, Ingriš, Linhart, Polívka, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Svoboda, Škarka, Tichý

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Janečko, Kandra, Kasanický, Rajčan – Akantis, Ferlejtak, Indrych, Kamzík, Koch, Kováčik, Knut, Nociar, Mančák, Mendel, Primus, Studený, Šelika, Tenkel, Žáčik

Banskobystričania oplatili hráčom Plzne prehru z domáceho ľadu

Trojzápasový trip zavŕšili Bystričania zápasom s Plzňou, kde zvíťazili 4:1. Aj keď bol pre nich tento zápas tretím za tri dni, na hráčoch nebolo vidieť žiadne známky únavy. Skóre otvoril hosťujúci Indrych v 17. minúte. Akademici nedostali ďalšiu príležitosť skórovať a po prvej tretine šli víťazne do kabín hráči UMB tímu. Zo začiatku druhej tretiny sa Akademikom pošťastilo. Radosť im však nevydržala až do konca tretiny. V 38. minúte zakončil svoju akciu Primus a poslal svoj tím opäť do vedenia. Prvé momenty poslednej tretiny boli plné napätia, keď na stranách oboch tímov to len tak hučalo strelami. Brankári boli preverení z každej strany. V 43. minúte už však plzenský brankár nestačil zareagovať na strelu z Kováčikovej hokejky. Skóre bystrického tímu rástlo a blížiacim sa koncom to na ľade vrelo. Tri minúty do ukončenia zápasu zavesil Kasanický puk do prázdnej bránky, čím potvrdil víťazstvo svojho mužstva.

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. UHT Dukes Graz - 08.02.2016 - Banská Bystrica
Tréner Lukáš Opáth bol s výkonmi tímu na tripe spokojný

Lukáš Opáth (tréner UMB Banská Bystrica): „Trip hodnotím veľmi pozitívne. Vedeli sme, že to bude veľmi náročne odohrať tri zápasy za tri dni a preto sme sa na to aj dôkladne pripravovali. Súperi majú kvalitné mužstvá a hlavne každý ešte potrebuje nahrať body pred play off. Prvý duel sme hrali vynikajúcu hru až na štvorminútový výpadok v tretej tretine, kde sme inkasovali štyri góly a bolo po zápase. Druhý duel bol taktiež vyrovnaný a súper hral dobre, nakoniec bol zápas v 50. minúte za stavu 1:1 kontumovaný pre problémy z organizačného hľadiska. Do tretieho zápasu sme išli nabudení. I keď sme už mali menej síl, ukázali sme našu kvalitu a toto stretnutie nám vyšlo do bodky, presne takúto hru chceme predvádzať. Trip nám okrem šiestich bodov pomohol aj v kolektíve. Chalani strávili spolu celé tri dni a pomohlo nám to. Pred play off nám to prišlo vhod. Musím povedať, že všetci hráči aj realizačný tím zobrali trip veľmi seriózne a nakoniec sa nám to vyplatilo.“

Banskobystričania sa najbližšie predstavia na domácom ľade v pondelok 29. februára v zápase proti Technika Praha. Úvodné buly je naplánované na 18.30 hod.