Banskobystrickí hokejisti po troch prehrách v rade cestovali v rámci 42. kola Slovnaft extraligy do Skalice s nádejou plného bodového zisku. To sa nakoniec aj podarilo a po bezproblémovom vývoji zápasu sme vyhrali 3:1.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 53.Kumstát (Višňovský, Školiak) – 18. J. Sýkora (Cuník, Cebák), 26. Cebák (Šechný, Rumpel), 47. Kútny (Šechný)

Zostavy tímov:

HK 36 Skalica: Lakosil – Grundling, Jaborník, Kolník, M. Školiak, Magušin, Kumstát, Bučka, Gula – Višňovský, R. Školiak, Jarolín, Šátek, Zálešák, Holovič, Kutálek, Lušňák, Jurík, Novák, Mikušovič, Konečný

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Vizváry, Kubka, Cebák, Kolba, Vantroba, Biro, Bambúch, Cuník – Hvila, Bezák, Sýkora, Hudec, Češík, Šechný, Paľov, Hlinka, Rumpel, Heizer, Kútny, Bendík

il. foto: Dušan Šípka (BBonline.sk)

Prvé minúty zápasu nepriniesli zaujímavý hokej. Okrem troch vylúčení sa v podstate nič nedialo. Diváci na skalickom štadióne mali možnosť vidieť prvú vážnejšiu akciu až v úvode ôsmej minúty, kedy pálil najskôr tesne vedľa Michal Školiak, následne sa vo vyloženej šanci gólovo nepresadil Šátek. Vzor Školiaka mladšieho nasledoval aj René, ten však rovnako ako Michal tesne minul. Keď Záhoráci nevyužili svoje presilové hry, dostali sme možnosť početnej výhody aj my. Vylúčenie Bučka sme pár sekúnd pred vypršaním trestu využili zásluhou Sýkorovho šikovného zrazenia Cuníkovej strely. Veľkú šancu vyrovnať ešte v prvom dejstve mal osamotený Zálešák, ten však ani niekoľkonásobným opakovaním svojho pokusu pred Šimonovičom neuspel.

Druhú tretinu sme začali podstatne lepšie ako tú prvú a hneď v úvode sme si vypracovali zopár šancí. Ujala sa až tá v závere 26. minúty pri hre 4 na 4, kedy sa presnou strelou presadil Cebák. Vývoj zápasu vyzeral sľubne a zdalo sa, že barani si budú dávať veľký pozor, aby nedopadli ako v nedávnom zápase proti Martinu (neudržanie vedenia 2:0 a následná prehra 3:5, pozn. autora). Tieto plány takmer zničila, už takmer tradičná, nedisciplinovanosť hráčov s baranom na hrudi, Skalica však na naše šťastie svoje presilovky nevyužila. V závere bola k videniu ešte sľubná šanca Kútneho a potýčka Kumstáta s Hvilom, nič to však na skóre druhej tretiny nezmenilo.

Šechného príležitosť zvýšiť na 3:0 odštartovala poslednú regulérnu časť hry. Na radosť domácich priaznivcov však Lakosil pre tentokrát odolal. Rovnako nepustil za svoj chrbát ani Kolbov strelecký pokus, následne však o pár sekúnd kapituloval, keď ho v 47. minúte prekonal Kútny. Skalica sa snažila o kontaktný gól, no obrana „nulapätiek“ bola v tomto zápase pozorná. Celý tím sa sústredil už viac na kontrolu vývoja zápasu ako na bezhlavé útočenie. Domáci však stihli Šimonoviča obrať o čisté konto. Češíkovo vylúčenie potrestal a 1932 divákov potešil sedem minút pred koncom Kumstát. Nasledovala ďalšia presilovka domácich. Práve táto herná činnosť však Záhorákom v tomto zápase nešla, keď zo 7 presiloviek využili iba jednu. Aj tento fakt sa podpísal pod skalickú prehru a na druhej strane po dlhšom čase plný bodový zisk Banskobystričanov.

Krátko po zápase priniesol denník Šport informáciu, že útočnú silu Baranov vystuží kontroverzný Miroslav Lažo. Bývalý hráč Slovana a Košíc naposledy obliekal dres tímu KHL Avtomobilist Jekaterinburg, no po odohratí 19 zápasov s ním klub rozviazal zmluvu. O Laža sa zaujímal aj jeho materský klub Slovan Bratislava, ale napokon s ním nenašiel spoločnú reč a tak bude rýchlonohý útočník do konca sezóny obliekať dres Banskej Bystrice.