Po štvrtkovej prekvapujúcej prehre s HK Orange 20 v Bratislave si banskobystrickí hokejisti ani poriadne nevydýchli a o necelých dvadsaťštyri hodín neskôr už zarezávali v zápase 11. kola Tipsport extraligy  na ľade trenčianskej Dukly. Rovnako ako hostia, aj domáci tím svoj posledný duel prehral, keď v Košiciach podľahol úradujúcemu majstrovi 0:1.

Trenčín – Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Radivojevič (Daniška) – 32. Kudrna (Nicastro) 49. Kafka (Preisinger, Biro). Rozhodovali: J. Konc – Holienka, Sčensný, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1122 divákov.

Zostavy:
Dukla Trenčín: Konrád – Kozák, Bokroš, Zošiak, Andersons, Habšuda, Dudáš, Husák, Palovič – Mikula, Nemec, Radivojevič –Šišovský, Melichárek, Gašparovič – Hudec, Petrovický, Komínek – Daniška, Stantien, Švec
HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Biro, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Lunter, Predajniansky – Gašpar, Hudec, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Block, Lamper – Bendík, Zigo, Matoušek

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banská Bystrica, 1.12.2013Hokej, ktorý sa hral od úvodných minút naznačoval, že futbalový výsledok z Košíc by sa mohol zopakovať aj pod hradom Matúša Čáka. Banskobystričania síce boli aktívnejší, ale výraznejšie šance si nevytvárali. Väčšina súbojov sa odohrávala v strednom pásme, nahodené puky končili na pozornej obrane oboch tímov. Trenčanov nenaštartovala ani prvá presilová hra stretnutia, ktorú hrali od šiestej minúty. V druhej desaťminútovke ohrozili Konráda v bránke Dukly najprv Róth, a po ňom aj Kudrna s Bambúchom. Najväčšiu šancu úvodnej časti hry však spálil v 18. minúte domáci Petrovický, ktorého strelu po prihrávke Komínka zneškodnil Wiikman.

Fínsko-švédsky legionár medzi žrďami tímu spod Urpína bol v plnej permanencii aj na začiatku druhého dejstva, keď chytil nebezpečnú strelu Melicháreka. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte kanonier domácej Dukly Radivojevič, ktorý spracoval odrazený puk po skrumáži pred banskobystrickou bránkou a trafil presne do odkrytej časti súperovej bránky. O tri minúty neskôr však bolo vyrovnané, keď sa na opačnej strane ľadovej plochy prišiel k puku osamotený Kudrna a prestrelil Konráda.

Najzaujímavejší hokej predviedli obidve mužstvá v záverečnej tretine. V 43. minúte pri hre v oslabení vyštartoval za vyhodeným pukom Šišovský a prepasíroval ho cez Wiikmanov betón za jeho chrbát, avšak nie za bránkovú čiaru, čo potvrdil videorozhodca. Ten istý hráč bol o niekoľko sekúnd neskôr faulovaný pri ďalšom zo svojich únikov, no nariadené trestné strieľanie nepremenil. Drvivý tlak Dukly pokračoval Komínekovou šancou, na ktorej konci bol opäť brankár baranov Wiikman.  Keď v 49. minúte zahodil stopercentnú príležitosť pri samostatnom úniku aj Mikula, prišiel zaslúžený trest v podobe protiútoku baranov, ktorý presnou strelou do trenčianskej siete zakončil Kafka. Trenčania sa s nepriaznivým skóre ešte snažili niečo urobiť, no Radivojevič so Šišovským vo svojich príležitostiach neuspeli. Gólovú poistku tak mohli pridať hostia, no Preisinger v záverečných sekundách netrafil prázdnu bránu domáceho tímu. Momenty pred záverečnou sirénou ešte okorenila bitka Nicastra s Dudášom, po nej sa už Banskobystričania mohli radovať z cenného víťazstva.